Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Istota e-learningu

Nauczanie na odległość

Distance learning stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla edukacji tradycyjnej, ponieważ jest to nauka za pośrednictwem Internetu. Umożliwia edukację na wysokim poziomie, w dowolnym miejscu i czasie. Daje szansę m.in. osobom pracującym, mieszkającym daleko od ośrodków akademickich, niepełnosprawnym i wszystkim, którzy poszukują wiedzy „dostępnej wszędzie i zawsze”.

E-learning

Ogranicza koszty i daje dostęp do właściwej wiedzy w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie (tzw. just-in-time learning), co może znacząco zwiększyć efektywność nauczania. Złożone systemy informatyczne ocenie pozwalają też precyzyjnie określać poziom wiedzy każdej szkolonej osoby i w efekcie dostosowywać proces nauki do indywidualnych potrzeb (tzw. kształcenie różnic).

Blended learning

Dzięki aktywności i pracy internetowych studentów i starannemu przygotowaniu materiałów dydaktycznych oraz instrukcji do nich, a także poprzez możliwość wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie nauczania, e-learning sygnowany przez Polski Uniwersytet Wirtualny jest efektywny, a dyplom ukończenia studiów lub certyfikat uczestnictwa w kursie w niczym nie ustępuje tradycyjnym odpowiednikom. Co więcej, jego posiadacz umie sprawnie posługiwać się nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i wie, jak skutecznie korzystać z technologii informacyjnych.

Studia on-line

Studia online prowadzone przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego są obecnie największym akademickim projektem e-learningowym w Polsce.

 

FAQ