Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Nasi studenci Psychologii twórcami Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej

Cleo Ćwiek- studentka Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, top modelka z Nowego Jorku razem z koleżankami i kolegami ze studiów, zaangażowała się w kampanię społeczną The Egg Project.

Kampania społeczna The Egg Project ma charakter edukacyjny i skierowana jest do chorych, podejrzewających zaburzenie psychiczne, rodziców, studentów i wszystkich zainteresowanych. Jej celem jest motywacja do normalnego życia i wychodzenia z marginesu oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi i osobowości. Twarzą kampanii i jej współtwórczynią jest Cleo Ćwiek, top modelka na co dzień mieszkająca i pracująca w Nowym Jorku, która sama zmaga się z chorobą.

Kampania to nie tylko słowa, ale i narzędzia. Jej twórcy – studenci psychologii Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego- przygotowali dla swych odbiorców wskazówki, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Na stronie www.theeggproject.pl i funpage’u projektu można przeczytać o konkretnych zasadach współżycia, technikach terapeutycznych i narzędziach do wzmacniania poczucia własnej wartości. Można też posłuchać i zobaczyć, jak super modelka Cleo Ćwiek opowiada o swoim życiu i chorobie m.in. w filmie „Cleo – here I am”.

Na symbol naszej kampanii wybraliśmy jajko. To uniwersalny symbol życia. Nie odrzucenia, wstydu, zniechęcenia i śmierci. Ale życia! A jeśli właśnie teraz – z zaburzeniem – wykluwasz się, rodzisz na nowo? A gdybyś tak potraktował tę sytuację jako szansę dla siebie? Czy to nie jest interesująca perspektywa?


Twórcami kampanii The Egg Project są studenci Psychologii Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego:

Cleo Ćwiek
Daniel Florczak
Karolina Szymczyk
Kasia Kopaczewska
Magda Tabaka

FAQ