Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Trendy w e-learningu

Nie milkną echa po VII Ogólnopolskiej Konferencji Akademii On-line, dr. Wiesław Przybyła, prorektor do spraw rozwoju i kształcenia na odległość Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi udzielił wywiadu dla radia Parada w którym przybliżył słuchaczom idee spotkania.

Z rozmowy dowiemy się o historii konferencji sięgającej pierwszej dekady XXI wieku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się potrzeba wymiany myśli i doświadczeń związanych z rozpoczęciem nauki w formule on-line. Przez lata na konferencji pojawiali się goście z całej Polski a także z zagranicy, by wspólnie dyskutować o e-edukacji.


Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był dyskurs growy, dyskusje dotyczyły zagadnień związanych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań w nauce zdalnej
- Chodzi o grywalizację, gamifikację w edukacji. W jaki sposób za pomocą arcyciekawych propozycji gier edukacyjnych motywować uczniów, studentów do nauki i transferu wiedzy, efektywniejszego przyswajania kompetencji, umiejętności w trudnym kanale przekazu jakim jest kanał zdalny – mówił dr. Wiesław Przybyła.


Ciekawa rozmowa o trendach w e-edukacji i jej postępach do odsłuchania => https://fb.watch/gmh4W6zn61/

 

 

FAQ