Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Lingwokulturologia w glottodydaktyce i badaniach językoznawczych - publikacja

Na stronie Wydawnictwa AHE dostępna jest monografia w formie e-booka z Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod tytułem „Lingwokulturologia w glottodydaktyce i badaniach językoznawczych", która odbyła się w maju 2022 roku w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Redaktorem naukowym jest dr hab. Krzysztof Kusal, prof. AHE, który do publikacji namówił aż 15 językoznawców.

Częściami szeroko rozumianej lingwokulturologii są dwa rodzaje kompetencji: lingwokulturologiczna i interkulturowa. Uzasadnienie badań o charakterze lingwokulturologicznym wymaga przede wszystkim konkretyzacji przedmiotu badań w relacji kulturologia i językoznawstwo w kontekście ich wzajemnych powiązań oraz uwarunkowań. W poszczególnych sekcjach zostały przedstawione niejednoznacznie interpretowane pojęcia, takie jak: transformacja międzykulturowa oraz lingua mentalis (koncepty kognitywne i kulturowe) z uwzględnieniem czynników narodowościowo-kulturowych determinujących komunikację międzykulturową.

Zachęcamy do lektury.

FAQ