Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Automatycznie przedłużenie ważności legitymacji

Drodzy studenci!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pan Jarosław Gowin, podpisał w dniu 12 marca rozporządzenie, dzięki któremu ważność elektronicznych legitymacji studenckich zostaje automatycznie przedłużona do dnia 31 maja.

Rozporządzenie nabrało mocy w dniu podpisania, tym samym, nie musicie w najbliższych tygodniach odwiedzać dziekanatu kierunku, by odebrać naklejkę przedłużającą ważność legitymacji.

Działanie zainicjował Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, a jego głównym przesłaniem stała się ochrona przed zagrożeniem spowodowanym wirusem COVID-19.

Minister zapewnił, że rozporządzenie z dnia 12 marca 2020 zostanie przesłane do wszystkich organów administracyjnych oraz samorządowych, w tym przewoźników, jak PKP, co ma wykluczyć ewentualnie problemy z uznaniem zniżki studenckiej, np. podczas kontroli biletów w pociągach czy komunikacji miejskiej.

Pełną treść rozporządzenia znajdziecie na stronie MNiSW oraz w miniaturce pod wpisem.

Zalecamy, by na wszelki wypadek, mieć zapisany link do dokumentu w swoim smartfonie.

FAQ