Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Mgr Katarzyna Janocha

Wykładowca Psychologii na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym

Nazywam się Katarzyna Janocha. Jestem nauczycielem i psychologiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, autorką ćwiczeń dodatkowych dla sześciolatków w klasie I do podręcznika Twister, oraz przedmowy do książki „Czarodziejski pyłek, czyli metafora i bajka we wspomaganiu rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym”.  Prywatnie natomiast żoną Jacka – wspaniałego męża i najlepszego kucharza na świecie.

Pracowałam przez wiele lat w przedszkolach integracyjnych, w Ośrodku Wczesnej Interwencji, w szkołach językowych, jako redaktor w wydawnictwie językowym oraz trener Wydawnictwa Szkolnego PWN. Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia doradztwa zawodowego i organizacji. Ukończyłam również filologię angielską w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi.

Z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym jestem związana od ponad dziesięciu lat. Zajmuję się kształceniem zdalnym na poziomie kształcenia akademickiego (studia I, II’ oraz podyplomowe). Obecnie pracuję również jako nauczyciel języka angielskiego oraz psycholog w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Roztokach. Prowadzę również zajęcia z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych oraz szkolenia dla nauczycieli, dyrektorów placówek edukacyjnych oraz rodziców uczniów.
Mam głowę pełną pomysłów. Staram się być zawsze uśmiechnięta i dbam o to, aby moi podopieczni mogli rozwijać się w atmosferze serdeczności i poczuciu bezpieczeństwa. Spełniam się kiedy uczniowie przychodzą na moje lekcje z chęcią i kiedy widzę ich szczere zaskoczenie, że już minęło 45 minut lekcji. Staram się podchodzić do każdego ucznia indywidualnie, poznawać jego problemy i próbować je rozwiązywać, jednocześnie pomagając mu rozwijać jego zainteresowania i pasje.
Prywatnie uwielbiam czytać książki i wciąż mam sobie za złe, że nie mam na to zbyt wiele czasu. Kocham czytać książki Grocholi, Fielding, czy Coelho. Nie wstydzę się przyznać do miłości do Harrego Pottera czy sagi „Zmierzch” Stephanie Meyer. Z filmów najbardziej lubię mocne horrory i thrillery, szczególnie te o podłożu psychologicznym. Chociaż pytana o swój ulubiony film zawsze powiem „Masz wiadomość”, czy „Bezsenność w Seattle”. Moją pasją są również podróże, zwiedziłam już wiele pięknych miejsc a w tym Egipt, Turcję, Tunezję, Włochy, Bułgarię, Grecję, Hiszpanię i wiele, wiele innych. Moim marzeniem jest zobaczyć Paryż, Nową Zelandię i Irlandię. Najpiękniejszym miejscem ciągle jednak pozostanie dla mnie Londyn.

W swojej pracy doceniam… studentów, ich zaangażowanie i umiejętność pogodzenia często licznych obowiązków domowych z zadaniami powierzonymi Im jako studentom. Doceniam również możliwość dzielenia się doświadczeniami z innymi Koleżankami i Kolegami Wykładowcami, oraz atmosferę, która panuje na uczelni, życzliwość i pomoc ze strony osób pracujących w Dziekanacie.
Uwielbiam to, że cały czas mogę się uczyć czegoś nowego, w tym od moich studentów, którzy zarażają mnie Swoimi pasjami i pomysłami. Często sami rozpoczynają nowe wątki na forach chcąc podzielić się Swoją wiedzą i zainteresowaniami. Bardzo cieszy mnie kiedy studenci sami wychodzą z jakąś inicjatywą rozmowy, uwielbiam Ich żywe dyskusje i żartobliwe komentarze.
Kreatywność oznacza… sensem mojej pracy. Dzięki niej moje zajęcia nie są nudne, a ja sama nie popadam w samouwielbienie i nie wypalam się. To chęć ciągłego doskonalenia się i uczenia czegoś nowego jest dla mnie sensem mojej pracy.
Przyszłość nauczania to… wykorzystywanie nowoczesnych technologii oraz źródeł dostępnych w Internecie. To również możliwość dostosowania tempa nauki do indywidualnych osób przez nie same. Tak aby nauka nie była koniecznością i przykrym obowiązkiem, ale dawała poczucie spełnienia i wewnętrznego rozwoju.
Najlepiej… kiedy praca staje się dla kogoś pasją a nie jedynie źródłem dochodów. Miło jest również wtedy kiedy studenci doceniają naszą pracę i zaangażowanie.

FAQ