Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Dr Wiesław Przybyła

Prorektor ds. rozwoju i kształcenia na odległość AHE w Łodzi

Doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca – historyk i krytyk literacki, redaktor, edytor, regionalista, znawca i popularyzator e-learningu.

Zajmuje się badaniem metod informatycznych w edukacji, kulturą nowych technologii w kształceniu, efektywnością nauczania języka polskiego on-line,  komunikacją językową w Internecie oraz najnowszymi narzędziami e-marketingu i języka reklamy interaktywnej. Opublikował kilkadziesiąt artykułów z zakresu literaturoznawstwa XIX i XX wieku, metodyki nauczania języka polskiego, metod informatycznych w edukacji. Jest autorem  cenionych publikacji dotyczących bibliologii cyfrowej i informatologii oraz metody projektowej w kształceniu e-learningowym.

W swojej pracy doceniam… permanentną arytmię każdego dnia, który do żadnego poprzedniego dnia nawet w jednym calu nie jest podobny, oraz kreatywne ‘fiat’, bo jak się powie, to się zrobi!

Studenci uczą mnie... nowych istnień i światów, do których nie dotrę, bo życia zwyczajnie mi zbraknie.  

Kreatywność oznacza… odłączanie się od stada i zwiedzanie prywatnego skarbca.

Przyszłość nauczania to… szkoła przygodna, perypatetyczna, rozproszona, pojawiająca się i znikająca w każdym miejscu życia, bez ścian, programów, urzędów, „reformatorów” i tym podobnych skamielin.

Najlepiej… się zachwycać, na resztę zajęć szkoda życia.

FAQ