Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Dr Ola Majchrzak

Wykładowczyni na kierunku Filologia obca

Opiekun specjalizacji nauczycielskiej z elementami neurodydaktyki. Filolog, językoznawca.

Jako metodyk z zamiłowania, staram się budzić świadomość moich studentów, w większości przyszłych nauczycieli, którzy już niedługo będą kształtowali swoich uczniów. Staram się zarazić moich studentów pasją do nauczania, otworzyć im oczy na potencjał ich uczniów, pokazać jak pomóc uczniom się uczyć a nie tylko jak ich nauczać. Bo uczenie się to przede wszystkim podróż w głąb siebie. A kto chciałby wybrać się w podróż pod przymusem?

U nauczycieli cenię wychodzenie ze schematów, poszukiwanie oraz rozwijanie uśpionych talentów i odkrywanie pasji u swoich uczniów.

W swojej pracy doceniam… różnorodność, swobodę, możliwość realizowania się na wielu płaszczyznach. Ale przede wszystkim cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem, bez którego moja praca nie miałaby żadnego sensu.

Studenci uczą mnie... nieustannie. Cały czas dowiaduję się czegoś nowego, zarówno w aspekcie moich zainteresowań zawodowych jak i tych związanych z czasem wolnym.

Kreatywność oznacza… robienie tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe.

Przyszłość nauczania to… zindywidualizowane uczenie się przez całe życie. Dzisiejszy świat wymaga od nas nieustannego dokształcania się, poszerzania naszej wiedzy, nabywania nowych umiejętności. Nie sposób dziś zatrzymać się w miejscu.

Najlepiej… gdy to wszystko, o czym się czytało a później dyskutowało, można zastosować w swojej pracy, w swoim życiu. Uczymy się przecież po to, aby nasze życie było lepsze!

FAQ