Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Dr Ewa Gałązka

Wykładowca na kierunku Turystyka i rekreacja

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki. Od wielu lat zajmuję się zagadnieniami sztuki i kultury współczesnej, związków sztuki i reklamy, promocji kultury oraz marketingu w turystyce. Pracowałam w firmie konserwatorskiej, gdzie przygotowywałam dokumentacje i ekspertyzy oraz wydawnictwie naukowym.

Byłam również kuratorem w Dziale fotografii i technik wizualnych w Muzeum Sztuki w Łodzi. Przygotowywałam wystawy, ekspozycje i wykłady, realizowane w muzeum, jak

i zagranicznych instytucjach kultury. Praca zawodowa pozwoliła mi zwiedzić kraje Europy, ale również Azję. Szczególnie Japonia jest moją wielką fascynacją,
w obszarze sztuki, kultury i literatury. Interesuje mnie również Łódź, jestem przewodnikiem miejskim i chętnie oprowadzam wycieczki, szczególnie skierowane do seniorów i młodzieży. W obszarze moich zainteresowań jest również historia ubioru i moda.A po pracy zajmuję się rękodziełem i szyciem, bo szyć każdy może, jak głosi tytuł mojego bloga na FB.

W swojej pracy doceniam… kontakt z ludźmi i ciągłe wyzwania. Co roku wraz z nowymi studentami pojawiają się nowe działania i sytuacje, to skłania do nieustannego rozwoju. W pracy najbardziej cenię brak rutyny!

Studenci uczą mnie... patrzeć na świat w nowy sposób i zmieniać go na lepsze.

Kreatywność oznacza… poszukiwanie zaskakujących rozwiązań i odkrywanie nieprzetartych dróg do realizacji celów.

Przyszłość nauczania to… nowe technologie, ich rozwój daje możliwość kontaktu
z naukowcami i ciekawymi osobami z najdalszych zakątków świata!

Najlepiej… nie bać się wyzwań i działać!

FAQ