Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Dr Elżbieta Woźnicka

Dziekan filii AHE w Sieradzu

Dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, absolwentka kierunku pedagogika Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Nauk o Wychowaniu. autorka licznych publikacji z zakresu andragogiki, gerontologii społecznej.

Publikuje m.in.  w takich czasopismach, jak: Edukacja Dorosłych, Rocznik Andragogiczny i innych z zakresu edukacji dorosłych i gerontologii.

Zajmuje się problematyką edukacji na odległość, kształcenia dorosłych, aktywizacji osób starszych. Ponadto zajmuje się zagadnieniami z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz edukacji osób niesłyszących. Jest surdopedagogiem z doświadczeniem w opiece i wychowaniu.

Posiada znajomość Polskiego Języka Migowego, którą wykorzystuje w kontaktach ze studentami niesłyszącymi. Wśród swoich magistrantów wypromowała osoby niesłyszące, które pod Jej kierunkiem pisały prace magisterskie, komunikując się w języku migowym.

W swojej pracy doceniam… studentów, którzy łączą pracę ze studiami, potrafią podzielić czas między obowiązki domowe, rodzinne, towarzyskie i naukę. Szczególnie doceniam tych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki, a ich pasją jest pedagogika. Doceniam również wielu naszych wykładowców, zwłaszcza praktyków i ich umiejętność dzielenia się doświadczeniami.

Studenci uczą mnie... słuchania, i czerpania inspiracji z ich doświadczeń. Studenci udowadniają mi, że nie warto się poddawać i z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Dzięki studentom mogę się permanentnie rozwijać w pracy, nie tylko intelektualnie, ale społecznie, emocjonalnie, duchowo.

Kreatywność oznacza… odwagę. Żeby być kreatywnym trzeba być odważnym, umieć podejmować wyzwania i eksperymenty, nie bać się nowych sytuacji, Według mnie osoba kreatywna musi być optymistą i nie widzieć przeszkód w rozwiązywaniu problemów.

Przyszłość nauczania to… samodzielne zdobywanie wiedzy, również drogą on-line. W nauczaniu przyszłościowym rolą nauczyciela będzie rozwijanie potencjału, talentów i kreatywności ucznia. Edukacja musi być spersonalizowana, nastawiona na rozwój jednostki, a przy tym zorientowana na społeczności. Nie treści nauczania powinny ulegać zmiennie, ale ich cele i sposób przekazywania. Przekaz powinien być bardziej problemowy, nastawiony na aktywność ucznia, z wykorzystaniem nowych technologii. Nie widzę przeszkód, aby podręczniki i materiały dydaktyczne były w wersji elektronicznej. Edukacja w przyszłości powinna być jeszcze bardziej nastawiona na rozwój osobowości ucznia, jego wnętrza, aby mógł stać się spełnionym człowiekiem, szczęśliwym, aktywnym, wrażliwym, wyrażającym prospołeczne postawy.

Najlepiej… czuję się w górach.

 
FAQ