Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Studia podyplomowe - Psychologia sportu

Zapisz się

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Adresaci

Studia skierowane są do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich. Szczególnie zapraszamy obecnych lub przyszłych instruktorów oraz trenerów sportowych, menadżerów sportu, psychologów, nauczycieli wychowania fizycznego, pracowników szkół o profilu sportowym (SMS), trenerów personalnych, zawodników różnych dyscyplin sportowych.

Cel

Celem studiów jest zdobycie zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy z zakresu psychologii sportu. Zagadnienia poruszane w trakcie zajęć mają przybliżyć słuchaczom główne problemy pojawiające się w sporcie oraz wyposażyć słuchaczy w umiejętności pracy nad mistrzowskim wykonaniem na każdym etapie rozwoju zawodniczego. Studia zgłębiają tematykę mentalnego przygotowania w sporcie, dając kompendium wiedzy merytorycznej i kompetencji praktycznych możliwych do wykorzystania przez osoby pracujące na co dzień ze sportowcami ale nie nadają uprawnień psychologicznych.

Czas

2 semestry, 225 h

Korzyści

  • Przygotowanie do pracy w charakterze doradcy mentalnego/coacha sportowców oraz trenerów na wszystkich etapach rozwoju zawodniczego.
  • Zdobycie wiedzy specjalizacyjnej.
  • Umiejętność wytyczania praktycznych planów działania (PPD) w oparciu o metodologię psychologiczną wykorzystywaną w pracy z zawodnikami.
  • Wiedza i praktyczna umiejętność wytyczania optymalnych planów treningowych opartych o wytyczne teorii sportu.
  • Znajomość metod psychoregulacyjnych, kontroli emocji, wzmacniania pewności siebie, stawiania celów treningowych, pracy nad procesami poznawczymi.
  • Umiejętność zastosowania w praktyce treningów mentalnych.
  • Wiedza z zakresu funkcjonowania ludzkiego organizmu, zwiększania jego możliwości, budowania odporności psychosomatycznej.
  • Umiejętności skutecznego komunikowania się na linii zawodnik-zawodnik, zawodnik-trener.
  • Znajomość i umiejętność przeciwdziałania wpływom psychospołecznym.
  • Umiejętność prowadzenia szybkiego doradztwa w sytuacjach kryzysowych.

Metoda

Studia są prowadzone zarówno metodami tradycyjnymi, jak i z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. 65% zajęć prowadzonych jest w formie e-learningowej. Pozostałe 35% zajęć odbywa się w formie 4 zjazdów stacjonarnych organizowanych weekendowo.

Kadra: 

OPIEKUN MERYTORYCZNY

Mgr Anna Ingarden

W naszej kadrze znajdują się zarówno teoretycy sportu i psychologii sportowej – wykładowcy akademiccy, szkoleniowcy, jak i praktycy na co dzień pracujący z zawodnikami w klubach sportowych lub wykorzystujący metody psychologiczne w biznesie.

W kadrze studiów znajdują się m.in.:

 

  • prof. Szymon Krasicki – doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej. Profesor nadzwyczajny  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wieloletni kierownik Katedry Teorii i Metodyki Sportów Zimowych w tej uczelni. Główne zainteresowania badawcze dotyczą teorii i praktyki sportu ze szczególnym uwzględnieniem sportów zimowych.  Autor lub współautor ponad 150 publikacji naukowych, popularno-naukowych, metodycznych. W młodości uprawiał biegi narciarskie zdobywając m. in. trzy medale podczas Uniwersjad Zimowych. Trener narciarstwa biegowego  klasy Mistrzowskiej. Jako trener polskiej reprezentacji biegaczy/biegaczek narciarskich uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpijskich (ZIO 1968, 1972), jako trener reprezentacji Jugosławii (ZIO 1984)  oraz wielokrotnie w innych rolach, np. komentatora telewizyjnego. Członek Polskiej Akademii Olimpijskiej oraz  Małopolskiej Rady Olimpijskiej.
  • mgr Anna Ingarden - absolwentka  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ze specjalizacją Psychologii Sportu oraz Psychologii Klinicznej. Zajmuje się mentalnym wspomaganiem sportowców dyscyplin zarówno drużynowych, jak indywidualnych, a także konsultacją, diagnozą oraz terapią osób dorosłych i młodzieży szkolnej, korzystając z doświadczenia nabytego podczas pracy na oddziale rehabilitacyjnym Szpitala im. Babińskiego w Krakowie, w Krakowskim Telefonie Zaufania, własnej prywatnej Praktyce Psychologicznej oraz współpracy z klubami sportowymi (m.in. TS Wisła Kraków, RzKS Juvenia Kraków, AZS AWF Kraków, CKiS Skawina, CDSport, polscy sędziowie EHF w piłce ręcznej).  Prowadzi szkolenia wspomagające rozwój osobisty - treningi kompetencji społecznych, kontroli emocji, psychoregulacji. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych. Członkini Polskiej Akademii Olimpijskiej ora Małopolskiej Rady Olimpijskiej. Właścicielka Szkoły Sportowej w Krakowie.
  • mgr Rafał Czarny - psycholog, trener biznesu, coach. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Juz podczas studiów zaczął praktykę związaną z motywowaniem ludzi do rozwoju i wzrostu. Posiada swoja praktykę psychologiczna, pracując nad motywacja swoich klientów do polepszania swojej efektywności w życiu prywatnym. Prowadzi treningi rozwijające tzw. kompetencje miękkie: sposoby motywowania pracowników, umiejętności komunikacyjnych, uczenie innych, zarządzanie stresem. Jest pasjonatem „grywalizacji”: motywowaniem ludzi poprzez wykorzystywanie mechanizmów podobnych do tych, wykorzystywanych w grach (planszowych, komputerowych, sporcie). Zawodnik i sędzia tenisa ziemnego.
  • mgr Mateusz Ingarden - absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie doktorant socjologii na Uniwersytecie Jagielońskim - zajmuje się tematyką socjologii sportu. Od 2012 roku członek Małopolskiej Rady Olimpijskiej, a od 2014 także Polskiej Akademii Olimpijskiej. W 2014 roku uczestniczył w Europejskiej Sesji Młodych MKOl w Olimpii. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza zainteresowaniami naukowymi jest czynnym sportowcem, trenerem i instruktorem. Prowadzi Szkołę Sportową, gdzie zajmuje się m.in. nauczaniem tenisa ziemnego, narciarstwa zjazdowego i biegowego (instruktor SITN-PZN, IVSI). Jest wieloletnim zawodnikiem Rugby Union w krakowskiej Juvenii na najwyższym poziomie polskich rozgrywek. Zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w rugby w 2009 roku. Wielokrotnie reprezentował biało-czerwone barwy grając w reprezentacji polski U18, U20 oraz w seniorskiej kadrze Rugby 7. Trener rugby dzieci.
  • dr Mateusz Polak - wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Autor licznych publikacji, w tym międzynarodowych, z zakresu psychologii poznawczej, psychologii pamięci oraz ekonomii behawioralnej. Absolwent Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SET oraz szkoły International Max Planck Research School SuS w Jenie. Na co dzień zajmuje się problematyką efektu dezinformacji, konformizmu pamięci, podejmowania decyzji oraz ekonomii behawioralnej, ze szczególnym uwzględnieniem rynków eksperymentalnych.

dr Andrzej Zbonikowski – psycholog, st. wykładowca w Katedrze Psychologii AHE w Łodzi, trener umiejętności psychospołecznych. Zajmuje się psychologią rozwoju osobowości, psychologią edukacji i doradztwa zawodowego. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Pedagogiki twórczości, członek Narodowego Forum Doradztwa Kariery, współautor projektów EFS z zakresy kształcenia doradców zawodowych. Od wielu lat wykładowca na studiach podyplomowych AHE w Łodzi oraz UŁ. Współautor pierwszej w Polsce monografii nt. zjawiska de faworyzacji społecznej

Opłaty: 
  • Pełny koszt studiów to 4000 zł
  • Płatność w 8 ratach
  • Istnieje możliwość dokonania opłaty jednorazowo
  • Wystawiamy faktury VAT
FAQ