Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Grafika

Zapisz się

540,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Specjalności

Grafika 3D i Game art Nowość

Polski Uniwersytet Wirtualny przygotował unikatową propozycję dla twórców gier. W odróżnieniu od wielu innych polskich uczelni, PUW proponuje zarówno praktyczne, jak i artystyczne ujęcie projektowania przestrzeni wirtualnej oraz elementów gier komputerowych.

W toku studiów na kierunku grafika, Grafika 3D i game art realizowane są zagadnienia z zakresu modelowania i animacji 3D, montażu audio i video, digital painting, prace w programach Autodesk 3Dmax, Adobe Creative Cloud. Unikatowe przedmioty w nowej specjalności są precyzyjnie dopasowane do potrzeb rozwijającego się rynku:

  • Projektowanie gier komputerowych - blok designerski: projektowanie gry jako całości, postprodukcja i efekty specjalne;
  • Projektowanie środowiska i postaci - modelowanie 3D, elementy scenografii, postaci, level design;
  • Projektowanie graficzne w grach - interfejs.

Adepci specjalności Grafika 3D i game art na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym uczą się tworzyć artystyczną szatę graficzną, elementy scenografii środowiska, postacie (w oparciu o digital painting, rysunek koncepcyjny), projektować i wykonywać zaprojektowane elementy z użyciem programów 3D i wykorzystaniem odpowiednich technik modelowania. Po ukończeniu studiów absolwent znajdzie pracę w zespole graficznym, w agencji reklamowej i – rzecz jasna – w branży gier komputerowych.

Zgodnie z przewidywanym kierunkiem rozwoju branży gier komputerowych to właśnie artystyczne podejście do  przestrzeni wirtualnych oraz wysoka jakość oprawy graficznej będą bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na ich popularność oraz sukces finansowy.

Oferta  jest odpowiedzią na potrzeby studentów zainteresowanych projektowaniem gier komputerowych, jednak zamiast sztywnego, programistycznego ujęcia AHE, jako jedyna stawia na  kreatywność i artyzm, unikalne w skali całego kraju

UWAGA! Zgodnie z decyzją prorektora ds. kształcenia z dnia 1 lutego 2006 r. specjalność zostaje uruchomiona przy minimum 15 osobach chętnych.

Komunikacja wizualna i multimedia

Rozwój internetu i urządzeń multimedialnych powoduje zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się tworzeniem stron www, aplikacji, interfejsów i reklam internetowych, kreowaniem kampanii w Social Media, tworzeniem spotów reklamowych czy też interaktywnych gier komputerowych. W specjalistycznym kształceniu student zapoznaje się z warsztatem
grafika-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów. Poznaje miary, formaty, gramatykę wizualną, środki wyrazu, zasady kompozycji, typografii.

Studia przygotowują przyszłych grafików zarówno do kreatywnego i kompleksowego podejmowania problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów, jak również do pracy w zespole kreatywnym. Specjalność obejmuje szeroki wachlarz zagadnień z zakresu dynamicznych mediów: od obróbki elektronicznej i przygotowania materiału audiowizualnego na potrzeby projektów multimedialnych, poprzez projektowanie architektury informacji, grafikę i animacje 2D, 3D, tworzenie filmów wideo i spotów reklamowych aż po studia z projektowania stron internetowych, czy aplikacji na urządzenia mobilne. Absolwenci specjalności doskonale sprawdzają się na współczesnym rynku reklamy.

Tematyka zajęć:

  • Projektowanie systemów identyfikacji graficznych
  • Grafika i animacja 3D
  • Projektowanie grafiki interaktywnej
  • Postprodukcja i efekty specjalne
  • Motion graphics i motion design
  • Multimedia i techniki cyfrowe

Wykładowcy specjalności Komunikacja wizualna i multimedia:

prof. Jerzy Treliński
dr Aleksandra Chrapowicka
mgr Piotr Gosławski
mgr Piotr Kulbicki

Fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w Internecie Nowość

Koncepcja kształcenia

Studia przygotują przyszłych fotografów do podejmowania różnych problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów tworzących różnorodne formy przekazu wizualnego (portret, fotokast, reportaż, strona www np. galerii czy muzeum), jak również do pracy w zespole kreatywnym, np. w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych, do działań w świecie mediów (prasa, film), w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego (medycyna, laboratoria) oraz przemysłu turystycznego.

Program ogólnohumanistyczny

Oprócz przedmiotów z zakresu szerokiej humanistyki, w tym historii sztuki, historii fotografii, kulturoznawstwa w zakresie kultury cyfrowej, studenci poznają wszechstronny warsztat fotografii reklamowej, w tym zagadnienia: portretu, fotografii produktu, dokumentu fotograficznego i reportażu, a także książki fotograficznej i wideo-clipu. Szczególną znaczenie będą miały prace w programie Photoshop i innych programach graficznych. Zajęcia dotyczyć będą także miejsca fotografii na współczesnym rynku sztuki oraz kuratorstwa związanego z intermediami.

Program specjalistyczny

W specjalistycznym kształceniu student zapozna się z warsztatem fotografa-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów przy wykorzystaniu różnych gatunków najnowszej fotografii. Pozna środki wyrazu fotografii klasycznej (analogowej) a przede wszystkim cyfrowej. Nauczy się programów do obróbki zdjęć, zasad kompozycji i oświetlenia. Zajęcia praktyczne odbywać się będą także w profesjonalnych studiach fotograficznych w Łodzi, pozwalających na aranżację planów zdjęciowych oświetlonych światłem dziennym lub sztucznym.

Praktyka kreatywna

Studia fotograficzne w AHE są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy traktują fotografię, jako przyszły zawód, począwszy od prowadzenia własnego studia fotograficznego, poprzez agencje reklamowe, po projektowanie stron dedykowanych fotografii, w tym kolekcjom i muzeum fotografii. Studenci będą mogli się też uczyć nowoczesnego dziennikarstwa, w którym fotografia będzie dominować nad słowem pisanym.

Po studiach licencjackich można będzie kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich na grafice lub fotografii.

Opiekun specjalności: dr Krzysztof Jurecki

Grafika AR i VR Nowość

Specjalność dla osób, które widzą swoją przyszłość na rynku reklamy i produktów multimedialnych, gdzie obszarem działań jest grafika interaktywna. Student uczy się pojektować grafikę przeznaczoną na platformy informatyczne, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości realizowanej na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych: video wall, infokiosk, tablet, telefon, smart tv.

Programy wykorzystywane w toku studiów: Unity, wybrane programy firmy Autodesk i Adobe (Encoder, Photoshop, Illustrator, AfterEffects, Premiere, Animate. Oprogramowanie wspomagające dla chętnych: Avidemux, Audacity, Black, Magic Davinci Resolve, Blender.

Przedmioty specjalnościowe: Projektowanie grafiki AR/VR, Programowanie interaktywnych symulacji, User Experience, Fotogrametria i skanowanie, Interfejsy haptyczne i multisensoryczne, Motion Capture, Design Thinking - projekt.

Kadra: 

prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska - dziekan kierunku Grafika on-line

Przedmioty: 

Wykaz przedmiotów na kierunku Grafika:

Działania twórcze
Etyka
Fotografia
Historia filozofii
Historia grafiki
Historia sztuki
Ilustracja
Język obcy
Komunikacja
Malarstwo
Metodyka zarządzania kompetencjami społecznych
Plener
Podstawy grafiki projektowej
Podstawy grafiki warsztatowej
Projekt — praca dyplomowa
Projektowanie grafiki multimedialnej
Przedsiębiorczość
Reklama
Rysunek
Seminarium dyplomowe [praca teoretyczna]
Struktury wizualne
Sztuka popularna
Sztuka współczesna
Technologie informacyjne
Typografia
Warsztat komputerowy
Warsztat krytyka
Wystawiennictwo
Opłaty: 

Nie pobieramy wpisowego: 0 zł!

Specjalność:Cena:
Komunikacja wizualna i multimedia (Czesne miesięczne / obowiązujące od 1 do 4 semestru):540 zł
Komunikacja wizualna i multimedia (Czesne miesięczne / obowiązujące od 5 semestru):780 zł
Fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w Internecie 
(Czesne miesięczne / obowiązujące od 1 do 4 semestru):
540 zł
Fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w Internecie 
(Czesne miesięczne / obowiązujące od 5 semestru):
780 zł
Grafika 3D i Game art (Czesne miesięczne / obowiązujące od 1 do 4 semestru):670 zł
Grafika 3D i Game art (Czesne miesięczne / obowiązujące od 5 semestru):955 zł
Grafika AR i VR (Czesne miesięczne / obowiązujące od 1 do 4 semestru):670 zł
Grafika AR i VR (Czesne miesięczne / obowiązujące od 5 semestru):955 zł
Opłata rekrutacyjna: 85 zł
Wydanie legitymacji elektronicznej: 22 zł


 

FAQ