Fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w Internecie Nowość
Koncepcja kształcenia
Studia przygotują przyszłych fotografów do podejmowania różnych problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów tworzących różnorodne formy przekazu wizualnego (portret, fotokast, reportaż, strona www np. galerii czy muzeum), jak również do pracy w zespole kreatywnym, np. w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych, do działań w świecie mediów (prasa, film), w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego (medycyna, laboratoria) oraz przemysłu turystycznego.
Program ogólnohumanistyczny
Oprócz przedmiotów z zakresu szerokiej humanistyki, w tym historii sztuki, historii fotografii, kulturoznawstwa w zakresie kultury cyfrowej, studenci poznają wszechstronny warsztat fotografii reklamowej, w tym zagadnienia: portretu, fotografii produktu, dokumentu fotograficznego i reportażu, a także książki fotograficznej i wideo-clipu. Szczególną znaczenie będą miały prace w programie Photoshop i innych programach graficznych. Zajęcia dotyczyć będą także miejsca fotografii na współczesnym rynku sztuki oraz kuratorstwa związanego z intermediami.
Program specjalistyczny
W specjalistycznym kształceniu student zapozna się z warsztatem fotografa-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów przy wykorzystaniu różnych gatunków najnowszej fotografii. Pozna środki wyrazu fotografii klasycznej (analogowej) a przede wszystkim cyfrowej. Nauczy się programów do obróbki zdjęć, zasad kompozycji i oświetlenia. Zajęcia praktyczne odbywać się będą także w profesjonalnych studiach fotograficznych w Łodzi, pozwalających na aranżację planów zdjęciowych oświetlonych światłem dziennym lub sztucznym.
Praktyka kreatywna
Studia fotograficzne w AHE są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy traktują fotografię, jako przyszły zawód, począwszy od prowadzenia własnego studia fotograficznego, poprzez agencje reklamowe, po projektowanie stron dedykowanych fotografii, w tym kolekcjom i muzeum fotografii. Studenci będą mogli się też uczyć nowoczesnego dziennikarstwa, w którym fotografia będzie dominować nad słowem pisanym.
Po studiach licencjackich można będzie kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich na grafice lub fotografii.
Opiekun specjalności: dr Krzysztof Jurecki