Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Opinie absolwentów PUW

Poniżej przedstawiamy opinie studentów i absolwentów Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Dzięki nim dowiecie się, co na temat e-learningu myślą osoby, które na co dzień stykają się z tą formą zdobywania wiedzy.

 

Mirosław Żukowski

"Ukończyłem w systemie e-learningu studia podyplomowe na PUW i różne zawodowe szkolenia - nauka przyjemna a efekty konkretne i uznawane przez moje otoczenie - P o l e c a m !"

Magdalena Pryczak — studentka pedagogiki

„Studia przez Internet uznałam za ciekawą formę nauki przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość zajęć wyjazdowych (zjazdów). Co prawda, nie spodziewałam się, że ta forma będzie tak czasochłonna (I semestr był mocno zaskakujący), ale i tak mi się podoba. Dużo czytania, szukania informacji, tematów do przedyskutowania, ćwiczeń i prac do napisania. Cały czas trzeba być w kontakcie i w zasadzie co dzień zaglądać na platformę (w przeciwnym razie mnożą się zaległości). Jest to bardzo aktywizujące i zmusza do planowania pracy, nauki, wypoczynku.

Iwona — słuchaczka studiów podyplomowych

„Naukę przez Internet podjęłam, ponieważ mieszkam za granicą i nie byłoby możliwe, żebym przyjeżdżała do Polski na zjazdy co tydzień lub co dwa tygodnie — dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mam również małe dziecko i odpowiada mi studiowanie właśnie w takiej formie (np. gdy dziecko śpi).”

Ewa Więcek

„Kiedy kończyłam szkołę średnią, mimo zdanej matury i dobrych stopni nie planowałam rozpoczynać studiów. Poruszam się na wózku inwalidzkim, poza tym jestem osobą niedosłyszącą. Uważałam, że miałabym duże problemy ze studiowaniem na uczelni dziennej, a nawet zaocznej — problemy z dojazdami, rozumieniem słów prowadzących, przemieszczaniem się między budynkami. Dlatego, gdy przyjaciel (który również razem ze mną zaczął tutaj studia) pokazał mi stronę Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, na początku nie mogłam uwierzyć, że jednak można pokonać wszystkie te bariery. Wszystkie problemy okazały się jednak do pokonania”.

Agnieszka Lizoń

„Nauka na PUW to naprawdę świetna sprawa. Będąc za granicą, nie miałam możliwości kontynuowania nauki na tamtejszej uczelni z wielu powodów, a dzięki PUW mogę się nadal kształcić. Ponadto, studiując, mam czas na pracę i dla mojej rodziny zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Atmosfera podczas pracy na platformie jest bardzo miła i niestresująca. Muszę przyznać, że poziom kształcenia na PUW jest bardzo wysoki, co motywuje do nauki i aktywności na forach dyskusyjnych, a przede wszystkim pozwala na zdobycie dobrego wykształcenia”.

Michał Berbera

„Jakie są plusy nauki na odległość? Na pewno człowiek uczy się systematyczności i samodzielności. Nauka w taki sposób wymaga również większego nakładu pracy — w tradycyjnej uczelni uczyłem się tylko przed egzaminami i zaliczeniami, na PUW-ie prace kontrolne muszę oddawać co tydzień, ważna też jest aktywność. To bardzo motywuje do nauki”.

Dagmara Mandat

„Gdy kiedyś przerwałam studia z powodów osobistych, powiedziałam sobie, że kiedyś na nie wrócę. Co roku słyszałam:
„i co, to już teraz wracasz?”. Ja odpowiadałam zawsze: „nie, jeszcze nie stworzono, przynajmniej nie znalazłam studiów, które stworzyliby dla mnie!”. I tak nagle znalazłam PUW. Studiowanie przez internet to zaleta, oczywiście jak dla mnie, ponieważ komputer i internet są moim narzędziem pracy, stąd i tak spędzam przed nim tak ogromną ilość czasu. Uznałam więc, że tak zwane przerwy poświęcę na studiowanie.”

Krzysztof Kozłowski

„Na PUW-ie mam możliwość samodzielnego decydowania, kiedy i ile czasu poświecę na naukę. Znany jest cel kursu, wiadomo, że po drodze mamy jakieś punkty kontrolne, ale generalnie obowiązuje pewna dowolność. Dodatkowo po pierwszych zjazdach, kiedy na żywo poznaliśmy ludzi, z którymi do tej pory stykaliśmy się tylko na platformie cyfrowej, jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w słuszności wyboru kierunku studiów. Poznani ludzie okazali się wyjątkowi, studiowanie z nimi jest przyjemnością, a co najważniejsze — razem łatwiej było zmagać się z trudami zaliczeń w trakcie sesji”.

Katarzyna Deńca

"Polecam :-) wysoki poziom, wymagający mobilizacji oraz umiejętności organizacji czasu przez studenta."

Studia I i II stopnia
rekrutacja@puw.pl
+48 42 63 15 800
Studia podyplomowe
podyplomowe@puw.pl
+48 42 29 95 637
Rekrutacja na kursy
kursy@puw.pl
+48 42 63 15 804
FAQ