Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Nasza uczelnia — znów wśród najlepszych!

Nasza uczelnia — znów wśród najlepszych!

„Perspektywy” — uznany magazyn edukacyjny — opublikował raport z okazji XX-lecia istnienia polskich uczelni niepublicznych. 
Śpieszymy Wam donieść, że nasza uczelnia po raz kolejny została umieszczona przez wspomniany miesięcznik w gronie najlepszych!

Zostaliśmy sklasyfikowani na wysokich miejscach aż w kilkunastu kluczowych kategoriach. Doceniono nas między innymi za to, że jako jedna z trzech niepublicznych szkół wyższych w kraju mamy uprawnienia do nadawania tytułów doktora aż w trzech dziedzinach, a od momentu powstania wykształciliśmy ponad 65 tysięcy absolwentów, czyli najwięcej w Polsce!

Pozostaje nam tylko cieszyć się, że aż tyle osób wybrało i ukończyło z sukcesem naszą uczelnię. Dziękujemy wszystkim absolwentom za pomoc w wypracowaniu tak wielkiego sukcesu.

Kategorie, w których zostaliśmy sklasyfikowani:

  • absolwenci studiów I (licencjat) i II stopnia (magister) razem — 1 miejsce(liczba absolwentów przekracza 65 600);
  • absolwenci studiów II stopnia w latach 1991–2011 — 1 miejsce (ponad 28 280 absolwentów);
  • własna powierzchnia dydaktyczna — 1 miejsce (powierzchnia dydaktyczna 89 000 m2);
  • uprawnienia do nadawania stopnia doktora — 3 miejsce (nauki humanistyczne w zakresie językoznawstwa, nauki techniczne w zakresie informatyki i sztuki plastyczne w zakresie sztuk pięknych);
  • czytelnie — 3 miejsce (350 miejsc czytelniczych);
  • liczba studentów w 2011 r. — 6 miejsce;
  • konferencje naukowe zorganizowane przez uczelnię — 6 miejsce;
  • liczba obcokrajowców studiujących na uczelni w języku polskim — 4 miejsce;
  • absolwenci studiów stacjonarnych (ogółem) — 7 miejsce;
  • książki i monografie wydanie przez uczelnię w latach 1991–2011 — 6 miejscew skali kraju (ponad 340 publikacji), a pod względem nakładu — 8 miejsce(łączny nakład ponad 178 000 egzemplarzy);
  • kierunki studiów — 9 miejsce;
  • studenci obcokrajowcy — 10 miejsce;
  • absolwenci studiów podyplomowych w latach 1991–2011 — 11 miejsce.

Według stanu na 1 czerwca 2011 r. w Polsce działa 318 uczelni niepublicznych, spośród których 15 ma status uczelni akademickich, a 128 posiada uprawnienia magisterskie.

„XX-lecie uczelni niepublicznych w Polsce to historia tysięcy ludzi, którzy odważyli się stworzyć alternatywną strukturę szkolnictwa wyższego. To historia milionów studentów i absolwentów, przed którymi otworzyła się nieosiągalna wcześniej szansa studiowania. To historia większości z nas — świadków dwudziestoletniej działalności uczelni niepublicznych, które na świecie zostały uznane za fenomen polskiej transformacji ustrojowej” — pisze o fenomenie XX-lecia w magazynie edukacyjnym „Perspektywy” jego redaktor Lidia Jastrzębska.

W tenże fenomen idealnie wpisuje się nasza uczelnia. Powstała w 1993 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, jako jedna z pierwszych niepublicznych szkół wyższych w naszym kraju. W 2007 r. uzyskała status akademii.
Zaczynaliśmy skromnie, posiadając dwie salki wyposażone w stare fotele kinowe. Nikt wówczas nie spodziewał się, że kilka lat później szkoła będzie największą uczelnią niepubliczną w Polsce, a dawna fabryka Goldnera jednym z najpiękniejszych budynków w Łodzi. Dziś campus uczelni rozciąga się między ulicami Jaracza, Rewolucji 1905 r. a Pomorską, zajmując łącznie ponad kilkadziesiąt hektarów zrewitalizowanych terenów poprzemysłowych w samym centrum Łodzi.

FAQ