Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Opinie studentów i absolwentów PUW

Poniżej przedstawiamy opinie studentów i absolwentów Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Dzięki nim dowiecie się, co na temat e-learningu myślą osoby, które na co dzień stykają się z tą formą zdobywania wiedzy.

Ewa Krzysztofik — studentka Ekonomii

„Od ponad 20 lat jestem księgową. Chciałam uzupełnić wiedzę praktyczną o teorię ekonomiczną, bo kto nic nie robi stoi w miejscu. Podoba mi się dogodna forma studiowania. Uczelnia jest bardzo kreatywna a ja zdobywam wiedzę z wielu dziedzin.”

Błażej Mazur — student Informatyki

Prowadzę własną szkołę językową oraz zajęcia dla dzieci pokazujące w ciekawy sposób nauki ścisłe. Studia informatyczne pozwalają mi rozwijać moją firmę i urozmaicać zajęcia dla dzieciaków. Dzięki formie on-line mogę bez problemu łączyć studiowanie z pracą.

Justyna Księżyc — studentka Informatyki

Studia on-line są dla osób, którzy posiadają samodyscyplinę i potrafią się sami uczyć, ale dzięki nim bez problemu mogę łączyć studiowanie informatyki z drugim wymarzonym kierunkiem- ratownictwem medycznym. Informatyka jest przyszłościowym kierunkiem i daje dużą swobodę w dalszej karierze.

Sandra Zielińska — studentka Informatyki

Plusem studiów jest elastyczny tryb nauki- rozwiązuję zadania, wtedy kiedy chcę i mogę. Dzięki studiom na PUW mam szansę poznać ludzi z całego świata. Daje to możliwość uczenia się od siebie nawzajem. Wszystkie zajęcia mamy z praktykami, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Magdalena Świątkowska — studentka psychologii

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej, a psychologia to było zawsze moje marzenie. Polski Uniwersytet Wirtualny pozwolił mi wreszcie je spełnić. Dogodne terminy zjazdów, niskie czesne, wspaniali wykładowcy przekazujący praktyczną wiedzę, fajna atmosfera- czego chcieć więcej?

Monika Smoła WŁOCHY, studentka psychologii
„Od dziesięciu lat mieszkam we Włoszech, tutaj też założyłam rodzinę . Polski Uniwersytet Wirtualny jest dla mnie szansą na realizację życiowych planów. Dobra renoma, wspaniali dydaktycy, cudowni studenci, z których część okazała się być przyjaciółmi na dobre i złe... jestem szczęśliwa, że mogę się kształcić właśnie tu.”

Anna Rychlicka NIEMCY, absolwentka Pedagogiki na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym

„Urodziłam się w Niemczech i o studiach na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym dowiedziałam się od moich rodziców. Zdecydowałam się na studia on-line, ponieważ chciałam jednocześnie pracować i studiować. Chciałam być niezależna. Wybrałam studia na PUW, gdyż studia przez Internet nie były w Niemczech jeszcze tak popularne. Nie było wyboru tak dużej ilości kierunków.

Dlaczego warto?
Ma się czas na inne rzeczy i jest to bardzo wygodna forma nauki.”

Dora Dąbrowska WIELKA BRYTANIA — absolwentka Pielęgniarstwa na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym

„PUW otworzył mi drzwi do pracy jako pielęgniarka w UK, ponieważ po liceum medycznym nie mogłam się zarejestrować w Wielkiej Brytanii. Studia wymagały ode mnie dużo pracy, ale dawały ogromną satysfakcję. Mogłam mieszkać w Wielkiej Brytanii i latać do Polski na wykłady, sesje egzaminacyjne i praktyki. Wykładowcy byli zawsze pomocni i otwarci na studenta, a do tego doszły jeszcze nawiązane na wiele lat studenckie przyjaźnie. Rewelacyjna forma studiowania, dzięki której pracuję w przychodni w Wielkiej Brytanii”

Anna Mówińska POLSKA — studentka Psychologii na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym

„Mam 7-miesięcznego maluszka, a dzięki temu, że mogę studiować on-line- zajmuję się nauką w dogodnej chwili. Studiuję psychologię, więc dodatkowo są u nas np. treningi interpersonalne. Dla mnie, jako młodej mamy to najlepsza forma studiowania ”

Ewa Skał — studentka psychologii

„Świetna uczelnia skoncentrowana na kreatywności kształcenia, ze wszechstronnymi możliwościami. Forma studiów wymagająca dużo nakładu pracy praktycznej - praktyk, warsztatów i szkoleń już od samego rozpoczęcia studiów co jest ogromną zaletą!!! Uczelnia ucząca i motywująca do nieustannego rozwoju i samodyscypliny, profesjonalna i przyjazna kadra akademicka i możliwość odbycia mnóstwo praktyk a co za tym idzie uzyskania szerokiego doświadczenia zawodowego :)”

Mirosław Żukowski

„Ukończyłem w systemie e-learningu studia podyplomowe na PUW i różne zawodowe szkolenia - nauka przyjemna a efekty konkretne i uznawane przez moje otoczenie - P o l e c a m !"

Magdalena Pryczak — studentka pedagogiki

„Studia przez Internet uznałam za ciekawą formę nauki przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość zajęć wyjazdowych (zjazdów). Co prawda, nie spodziewałam się, że ta forma będzie tak czasochłonna (I semestr był mocno zaskakujący), ale i tak mi się podoba. Dużo czytania, szukania informacji, tematów do przedyskutowania, ćwiczeń i prac do napisania. Cały czas trzeba być w kontakcie i w zasadzie co dzień zaglądać na platformę (w przeciwnym razie mnożą się zaległości). Jest to bardzo aktywizujące i zmusza do planowania pracy, nauki, wypoczynku.”

Iwona — słuchaczka studiów podyplomowych

„Naukę przez Internet podjęłam, ponieważ mieszkam za granicą i nie byłoby możliwe, żebym przyjeżdżała do Polski na zjazdy co tydzień lub co dwa tygodnie — dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mam również małe dziecko i odpowiada mi studiowanie właśnie w takiej formie (np. gdy dziecko śpi).”

Ewa Więcek

„Kiedy kończyłam szkołę średnią, mimo zdanej matury i dobrych stopni nie planowałam rozpoczynać studiów. Poruszam się na wózku inwalidzkim, poza tym jestem osobą niedosłyszącą. Uważałam, że miałabym duże problemy ze studiowaniem na uczelni dziennej, a nawet zaocznej — problemy z dojazdami, rozumieniem słów prowadzących, przemieszczaniem się między budynkami. Dlatego, gdy przyjaciel (który również razem ze mną zaczął tutaj studia) pokazał mi stronę Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, na początku nie mogłam uwierzyć, że jednak można pokonać wszystkie te bariery. Wszystkie problemy okazały się jednak do pokonania.”

Agnieszka Lizoń

„Nauka na PUW to naprawdę świetna sprawa. Będąc za granicą, nie miałam możliwości kontynuowania nauki na tamtejszej uczelni z wielu powodów, a dzięki PUW mogę się nadal kształcić. Ponadto, studiując, mam czas na pracę i dla mojej rodziny zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Atmosfera podczas pracy na platformie jest bardzo miła i niestresująca. Muszę przyznać, że poziom kształcenia na PUW jest bardzo wysoki, co motywuje do nauki i aktywności na forach dyskusyjnych, a przede wszystkim pozwala na zdobycie dobrego wykształcenia.”

Michał Berbera

„Jakie są plusy nauki na odległość? Na pewno człowiek uczy się systematyczności i samodzielności. Nauka w taki sposób wymaga również większego nakładu pracy — w tradycyjnej uczelni uczyłem się tylko przed egzaminami i zaliczeniami, na PUW-ie prace kontrolne muszę oddawać co tydzień, ważna też jest aktywność. To bardzo motywuje do nauki.”

Dagmara Mandat

„Gdy kiedyś przerwałam studia z powodów osobistych, powiedziałam sobie, że kiedyś na nie wrócę. Co roku słyszałam:
„i co, to już teraz wracasz?”. Ja odpowiadałam zawsze: „nie, jeszcze nie stworzono, przynajmniej nie znalazłam studiów, które stworzyliby dla mnie!”. I tak nagle znalazłam PUW. Studiowanie przez internet to zaleta, oczywiście jak dla mnie, ponieważ komputer i internet są moim narzędziem pracy, stąd i tak spędzam przed nim tak ogromną ilość czasu. Uznałam więc, że tak zwane przerwy poświęcę na studiowanie.”

Krzysztof Kozłowski

„Na PUW-ie mam możliwość samodzielnego decydowania, kiedy i ile czasu poświecę na naukę. Znany jest cel kursu, wiadomo, że po drodze mamy jakieś punkty kontrolne, ale generalnie obowiązuje pewna dowolność. Dodatkowo po pierwszych zjazdach, kiedy na żywo poznaliśmy ludzi, z którymi do tej pory stykaliśmy się tylko na platformie cyfrowej, jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w słuszności wyboru kierunku studiów. Poznani ludzie okazali się wyjątkowi, studiowanie z nimi jest przyjemnością, a co najważniejsze — razem łatwiej było zmagać się z trudami zaliczeń w trakcie sesji.”

Katarzyna Deńca

„Polecam! Wysoki poziom, wymagający mobilizacji oraz umiejętności organizacji czasu przez studenta."

FAQ