Facebook - Polski Uniwersytet Wirtualny
Centrum Pomocy
Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe

Czy muszę mieć dostęp do komputera?

Tak, wymogiem uczestniczenia w zajęciach jest możliwość korzystania z komputera posiadającego dostęp do Internetu. Nie musi być to komputer własny. Możesz korzystać z niego w miejscu pracy lub w szkole czy bibliotece.


Czy muszę posiadać łącze internetowe? Jakie? O jakiej przepustowości?

Wymogiem korzystania z oferty Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego jest dostęp do Internetu.

Jeżeli łącze, z którego korzystasz, pozwala na przeglądanie popularnych stron w Internecie, to jest ono wystarczające do pracy na platformie zdalnego nauczania.

Jeżeli korzystasz z bezprzewodowego dostępu do Internetu oferowanego przez dowolnego operatora telefonii komórkowej, pamiętaj, że wydajność takiego łącza może zmieniać się w zależności od warunków, w jakich go używasz. Jeżeli korzystasz z bezprzewodowego dostępu do Internetu, mogą wystąpić sporadyczne problemy z dostępem do platformy zdalnego nauczania.


Czy muszę posiadać konto poczty elektronicznej?

Tak, posiadanie konta poczty elektronicznej jest konieczne do prowadzenia komunikacji z Dziekanatem PUW-u i z administratorami platformy.


Jakie oprogramowanie powinienem zainstalować na swoim komputerze?

Oprogramowanie niezbędne do uczestnictwa w kursach zdalnych na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym jest bezpłatne i możliwe do pobrania z sieci Internet. Są to następujące programy:

  • przeglądarka internetowa;
    • zalecamy przeglądarki: Internet Explorer w wersji co najmniej 7 lub Mozilla Firefox;
    • nie zalecamy innych przeglądarek;
  • oprogramowanie umożliwiające tworzenie i przeglądanie plików pakietu MS Office (np. Microsoft Office, OpenOffice, LibreOffice);
  • oprogramowanie umożliwiające odczytywanie dokumentów zapisanych w formacie PDF (np. Adobe Reader, Nitro PDF Reader, Foxit Reader);
  • oprogramowanie Java — zazwyczaj instalowane standardowo wraz z przeglądarką internetową lub systemem operacyjnym;
  • Adobe Flash Player.

Polski Uniwersytet Wirtualny zastrzega sobie prawo do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania platformy zdalnego nauczania wyłącznie w systemach operacyjnych Microsoft Windows XP/Vista/7 oraz w bezpłatnych przeglądarkach Internet Explorer i Mozilla Firefox.

Dokładamy wszelkich starań, aby użytkownicy pracujący w innych środowiskach systemowych mogli prawidłowo korzystać z naszego oprogramowania.


Uwaga! Osobom korzystającym z sieci, na które nałożono ograniczenia na dostęp do serwisów zewnętrznych (np. sieci firmowe zabezpieczone firewallem), nie gwarantujemy prawidłowego działania wszystkich narzędzi naszej platformy.
Jeżeli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu niektórych narzędzi, zwróć się z pytaniem do administratora Twojej sieci, czy nie blokuje dostępu do serwisów zewnętrznych.