Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Mgr Monika Kamieńska

Prodziekan kierunku kulturoznawstwo

Z wykształcenia: filolog, pedagog, manager kultury, nauczyciel akademicki, ​trenerka personalna.

Z zamiłowania: działaczka społeczna, wokalistka, dziennikarka. Była nauczycielką, trenerką, doradcą metodycznym, ekspertką Ministra Edukacji Narodowej, dyrektorką Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima, dyrektorką generalną firmy medycznej, dyrektorką Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

Prywatnie szczęśliwa matka, żona i babcia. 

Aktywnie działa na rzecz kultury i edukacji a także na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych. Bierze udział w akcjach charytatywnych i kampaniach społecznych. Organizatorka Festiwalu Łódź Miastem Kobiet, konkursu Łódź Miastem Talentów. Nagrodzona za pracę zawodową medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz medalem KEN, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. Otrzymała wyróżnienie  w konkursie Akcja Akacja, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Kobieta Spełniona, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na osobowość roku Silva Virium. Za pracę na rzecz dzieci i młodzieży uhonorowana wyjątkowym, przyznawanym przez Kapitułę Dziecięcą Medalem Serce Dziecku.

W swojej pracy doceniam… możliwości rozwoju, otwartość, dobrą atmosferę, wspaniałych współpracowników, podmiotowy sposób podejścia do człowieka.

Studenci uczą mnie tego, że w każdym wieku można się uczyć czegoś nowego i że warto dawać z siebie to, co najlepsze. Dają mi dowody na to, że najważniejsze w podejściu do studentów są: otwarte serce i pasja, którą można zarażać.

Kreatywność oznacza… nieustanny rozwój, przestrzeń do realizacji nawet najśmielszych pomysłów, sięganie po niestandardowe rozwiązania, odwagę w podejmowaniu odważnych decyzji.

Przyszłość nauczania to… pokazywanie drogi, mentoring, otwieranie nowych dróg rozwoju. To wzmacnianie potencjału i odkrywanie nowych umiejętności. To przede wszystkim stwarzanie dobrych warunków do zdobywania kompetencji kluczowych, ponadprzedmiotowych. To przygotowanie mentalne do zarządzania zmianą, łamania schematów, odnajdywania swoich talentów i potencjału. To nauczanie poprzez doświadczanie a także aktywne poszukiwanie i sprawne posługiwanie się współczesnymi środkami przekazu oraz pozyskiwania i mądrego wykorzystania zdobytych informacji i umiejętności.

Najlepiej… uwierzyć w siebie, porażki przekuwać w sukcesy, odważnie sięgać po marzenia, stawiać sobie realne cele i świadomie je realizować. Kochać ludzi, siebie i nie zamykać się w schematach. Żyć tak, aby każdy dzień był nauką i doświadczeniem wykorzystanymi w przyszłości. Nie bać się wyzwań, nie pozwolić, by ktoś zniszczył nasze marzenia. Postępować uczciwie i z szacunkiem do drugiego człowieka i do siebie.

FAQ