Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Mgr inż. Lucjan Bryndza

Wykładowca na kierunku Informatyka

Wszechstronny praktyk z dużym doświadczeniem w przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem oraz rozwojem oprogramowania, konstruktor urządzeń elektronicznych, programista C/C++, ze szczególnym zainteresowaniem w kierunku wdrażania nowych standardów języka C++ w systemach wbudowanych. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Poza uczelnią związany z działami R&D światowych korporacji z branży technologiczno-informatycznej oraz wydawnictwem AVT. Autor licznych publikacji oraz dwóch książek dedykowanych mikrokontrolerom jednoukładowym.

Moje zainteresowania zawodowe niemal od zawsze skupiały się wokół zagadnień związanych z systemami wbudowanymi zaczynając od projektowania układów elektronicznych, skończywszy na rozwoju oprogramowania dla tych systemów w językach C/C++. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z zastosowaniem jądra systemu Linux w systemach embedded oraz przemyśle. Moja uwaga skupia się również wokół projektowania systemów operacyjnych. Jestem autorem systemu operacyjnego czasu rzeczywistego ISIX przeznaczonego dla mikrokontrolerów jednoukładowych. W moich kręgach zainteresowań znalazły się również algorytmy uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji w powiązaniu z systemami wbudowanymi oraz ich zastosowaniem w przemyśle i biznesie.

Wolne chwile poświęcam swojemu hobby - krótkofalarstwu, które umożliwia komunikację z całym światem z pominięciem komercyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej, umożliwiając poznawanie wspaniałych ludzi związanych z tym hobby. Moją drugą wielką pasją są koty rasowe, w wolnych chwilach uwielbiam odwiedzać wystawy oraz bawić się z moim pupilem.

W swojej pracy doceniam … dobrą atmosferę, możliwość rozwoju zawodowego, kontakt ze społecznością akademicką oraz możliwość przekazywania wiedzy młodszym pokoleniom przyszłych inżynierów.

Studenci uczą mnie … tego, że oprócz wiedzy naukowej istotna jest umiejętność jej przekazania. Studenci, z którymi pracuję są nieskończonym źródłem inspiracji.

Kreatywność oznacza dla mnie … możliwość tworzenia nowych rozwiązań na bazie już istniejących tak, aby doskonalić jakość naszego życia.

Przyszłość nauczania to … doskonalenie wiedzy we własnym zakresie z wykorzystaniem rozwiązań e-learningowych oraz algorytmów sztucznej inteligencji dostosowujących indywidualnie materiały do potrzeb i zainteresowań.

Najlepiej …  być szczęśliwym i podążać za własnym głosem realizując swoje pasje, nie poddając się sugestiom innych, którzy mówią jak powinien wyglądać świat…

FAQ