Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Mgr Ewa Zdziemborska-Jatczak

Wykładowca na kierunku „Nauczanie etyki”, koordynator studiów podyplomowych

Nauczycielka, wychowawczyni w szkole średniej; absolwentka filologii polskiej UŁ.


Coraz bardziej fascynuje mnie możliwość wykorzystania zdalnych metod kształcenia i technologii IT w mojej codziennej pracy dydaktycznej. W moim zawodzie najbardziej cenię brak rutyny, nieprzewidywalność; codziennie uczę się czegoś nowego od swoich uczniów i studentów. Zwiększa to moją ciekawość świata i ludzi. Kontakt z młodymi ludźmi to dla mnie wyzwanie, poznaję świat z innej perspektywy. Nie wyobrażam sobie procesu nauczania bez kontaktu z uczniami/studentami w świecie rzeczywistym; przyszłość nauczania upatruję w wykorzystaniu IT w procesie nie tylko kształcenia, ale i wychowania.

Moje zainteresowania wiążą się z perswazją i manipulacją, przede wszystkim językową oraz etyką mediów. Lubię poznawać nieznane mi miejsca, błądząc z pozoru bez celu. Jestem uzależniona od czytania książek; głęboko wierzę, jak Umberto Eco, że „ten kto czyta- żyje podwójnie”.

W swojej pracy doceniam… kontakt z młodymi ludźmi; możliwość rozwoju; kontakt z najnowszymi trendami w dydaktyce, nauce.

Studenci uczą mnie...  świata, którego nie znam; dzięki nim moja rzeczywistość jest pełniejsza.
Kreatywność oznacza… dla mnie umiejętność reagowania na zmieniający się świat; twórcze, zaskakujące, nieszablonowe podejście do problemu/tematu.
Przyszłość nauczania to… to tutoring, coaching; nauczanie spersonalizowane. Przyszłość nauczania to blended learning i wykorzystanie IT w edukacji.

Najlepiej… jest, by proces edukacyjny świadomie służył wszechstronnemu rozwojowi ucznia.

FAQ