Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Studia podyplomowe - Projektowanie i sprzedaż usług turystycznych

Zapisz się

412,50zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Temat studiów

Branża turystyczna jest jedną z lepiej rozwijających się gałęzi gospodarki. Nieustannie powstają nowe pensjonaty, hotele, ośrodki spa & wellness, biura podróży i agencje turystyczne. Dlatego też ciągle poszukiwani są fachowcy i specjaliści w zakresie szeroko rozumianych usług turystycznych. Regiony, miasta, jak i mniejsze miejscowości stale rozwijają ofertę turystyczną, budują swój wizerunek poprzez wyjątkowość miejsc, zabytków, bazę noclegową i gastronomiczną, realizując liczne imprezy turystyczne. Podnoszą w ten sposób swoją atrakcyjność i budują markę. Jest to branża, bardzo różnorodna, w której pielęgnowanie tego, co minione, zabytkowe i tradycyjne miesza się z tym, co nowoczesne i komfortowe. Branża ta gwarantuje, zatem odkrywanie ciekawej przeszłości i luksusowy relaks. To dwa bieguny współczesnej turystyki!

W czasie dwusemestralnych studiów podyplomowych słuchacz pozna politykę turystyczną Polski i Unii Europejskiej oraz regiony, atrakcje turystyczne i zagadnienia kulturowe.

Jednak przede wszystkim studia te koncentrują się na projektowaniu działań z obszaru turystyki, przygotowywaniu projektów i znajdywaniu źródeł finansowania na realizację różnorodnych działań z obszaru turystyki, a także umiejętności promowania oraz sprzedawania ofert i usług turystycznych.

Adresaci

Jesteś właścicielem gospodarstwa i chcesz prowadzić własną działalność w obszarze agroturystyki, a może masz pomysły na wyjazdy i wycieczki po nieznanych zakątkach, w Polsce i zagranicą? Marzy Ci się praca w biurze podróży, chcesz poznać tajniki sprzedaży i marketingu usług turystycznych, a może chciałbyś się sprawdzić w pracy w branży hotelarskiej, gastronomicznej? Jeśli chociaż w części ten opis pasuje do Ciebie, studia podyplomowe na kierunku: Projektowanie i sprzedaż usług turystycznych, będą idealne, ciekawe i pomocne w dalszej pracy zawodowej.

Cel

Studia podyplomowe umożliwią podniesienie kwalifikacji lub zdobycie nowego zawodu w branży turystycznej - w obszarze projektowania i sprzedaży usług turystycznych.

Czas

2 semestry

Korzyści

Praca po ukończeniu studiów podyplomowych:

 • własna działalność gospodarcza w obszarze turystyki,
 • instytucje i organizacje samorządowe związane z turystyką i promocją regionów
 • firmy promocyjno-marketingowe związane z branżą turystyczną,
 • biura podróży, agencje turystyczne, agencje touroperatorów,
 • hotele, hostele, motele, pensjonaty, kempingi, schroniska turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, itp.
 • ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe, ośrodki kolonijne i sportowe,
 • restauracje, usługi gastronomiczne i cateringowe.

Metoda

Około 65% programu kształcenia odbywa się na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pozostałe 35% (3 zjazdy stacjonarne) zajęć prowadzone jest w formie stacjonarnej — zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Kadra: 

OPIEKUN MERYTORYCZNY

Dr Ewa Gałązka

KADRA

Praktycy związani z branżą turystyczną, na co dzień pracujący w biurach podróży, agencjach turystycznych, hotelach, regionalnych instytucjach turystycznych, a także kadra dydaktyczna z kierunków Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie.

 

Opłaty: 
 • Czesne miesięczne (płatne przez 8 miesięcy w roku): 412,5 zł
 • Pełny koszt studiów to 3300 zł
 • Istnieje możliwość dokonania opłaty jednorazowo
 • Wystawiamy faktury VAT
FAQ