Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (WSPA | Zjazdy w Wodzisławiu Śląskim)

Zapisz się

415,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Dyplom: 
Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Rekrutację oraz zapytania w sprawie studiów na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, obsługuje filia WSPA w Wodzisławiu Śląskim i do niej prosimy kierować wszystkie pytania.

tel: 609734905
stacj: (32)6611148
e-mail: wodzislaw@wspa.pl

Absolwent kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna otrzymuje przygotowanie do twórczej i refleksyjnej pracy w studiowanej dziedzinie. Posiada interdyscyplinarną oraz zinterioryzowaną wiedzę o świecie. Umożliwia mu ona realizację skutecznej i profesjonalnej propedeutyki przedmiotów takich jak m.in. język polski, matematyka, historia, przyroda a także plastyka, technika, muzyka, informatyka. Zdobywa również wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, filozoficzną, aksjologiczną.

Otrzymuje wiedzę z zakresu dydaktyki. Dzięki temu rozumie procesy rozwoju, socjalizacji, wychowania, nauczania-uczenia się i opieki. Wykorzysta ją w codziennej pracy nauczycielskiej.

Absolwent posiada także kompetencje w zakresie wybranego języka obcego. Zgodne są one z wymaganiami ustalonymi dla określonego obszaru i poziomu kształcenia Polskiej Ramy Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego. Ma umiejętność słuchania i mówienia na poziomie C1, umiejętność czytania i pisania na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Specjalności

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka angielskiego

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z opieką nad dzieckiem

Zakres nabywanych kompetencji: 

Absolwent, który ukończył specjalność:

  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka angielskiego posiada wiedzę z zakresu filologii angielskiej oraz metodyki wczesnego nauczania języka angielskiego. Ma również kompetencje  w zakresie języka angielskiego: na poziomie C1, umiejętność czytania i pisania na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Umożliwia mu to profesjonale i efektywne nauczane tego języka dzieci/uczniów z uwzględnieniem ich możliwości rozwojowych.
     
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z opieką nad dzieckiem posiada wiedzę i umiejętności z zakresu opieki, wychowania, edukacji, pielęgnacji, żywienia dziecka. Potrafi organizować własny warsztat i projektować pracę. Uwzględnia przy tym specyfikę środowiska opiekuńczo-wychowawczego, w którym pracuje.
Perspektywy zawodowe: 

Absolwent przygotowywany jest do podjęcia pracy zawodowej m.in. w:

  • przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej
  • oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych
  • świetlicach szkolnych
  • placówkach samorządowych zajmujących się opieką i wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnych oraz wczesnym wieku szkolnym
FAQ