Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Grafika

Zapisz się

540,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Specjalności

Projektowanie graficzne i fotografia

W specjalistycznym kształceniu student zapoznaje się z warsztatem grafika-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów. Poznaje miary, formaty, gramatykę wizualną, środki wyrazu, zasady kompozycji, typografii, prawidła geometrii; poznaje zagadnienia z zakresu psychofizjologii widzenia, percepcji komunikatu wizualnego, etc. Studia przygotowują przyszłych grafików zarówno do kreatywnego i kompleksowego podejmowania problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów, jak również do pracy w zespole kreatywnym. Absolwenci specjalności nie tylko doskonale sprawdzają się na współczesnym rynku reklamy ale także biorą udział w prestiżowych wystawach.
Studia na specjalności projektowanie graficzne i fotografia przygotują Cię do pracy w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych, do działań w świecie mediów (prasa, film), w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego (medycyna, laboratoria) oraz przemysłu turystycznego. Nauczymy Cię również, jak zaprojektować własne przedsięwzięcie.

    zdobędziesz umiejętności praktyczne: przygotowanie zdjęć do serwisów internetowych i mediów socjalnych, przygotowanie zdjęć i wideo na potrzeby reklamy, fotografia w studiu, reprodukcja, dobór techniki fotografii do tematu zdjęcia, podstawy montażu i efektów specjalnych, dokumentacja fotograficzna planu filmowego.
    poznasz techniki fotografii, narzędzia/aparaty/oświetlenie dedykowane do fotografii studyjnej, produktowej i dokumentalnej, programy do obróbki obrazu fotograficznego.

Kreowanie własnej, autorskiej wypowiedzi artystycznej przy pomocy warsztatu fotograficznego to nadrzędny cel zwieńczający proces dydaktyczny na specjalności projektowanie graficzne i fotografia.

Korzystając umiejętnie i świadomie z tego medium, jesteśmy w stanie wykluczyć absorbujące i czasochłonne procesy realizacyjne towarzyszące typowo manualnym warsztatom plastycznym, co w wypadku FOTOGRAFII pozwala w większym zakresie uruchamiać wyobraźnię i więcej czasu poświęcać na twórcze spekulacje intelektualne, a zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne mogą w rezultacie zaowocować podjęciem własnej działalności zawodowej.

Aby jak najpełniej wykorzystać potencjał zaklęty w fotografii, AHE wciąż poszerza możliwości sprzętowe, obiektowe i kadrowe.

Przenieśliśmy pracownię fotograficzną do budynku K przy ul. Sterlinga w nowe, lepiej przystosowane do tego celu miejsce. Jest tam wydzielona przestrzeń na atelier, salę wykładową i ciemnię fotograficzną z możliwością urządzenia w przyległym holu galerii do eksponowania bieżących osiągnięć studentów.

Przedmioty:

    Projektowanie komunikatu wizualnego
    Projektowanie systemów identyfikacji graficznej
    Projektowanie wydawnictw i typografii
    Projektowanie grafiki multimedialnej
    Fotografia artystyczna
    Fotografia użytkowa

Dyplom w specjalności projektowanie graficzne i fotografia realizowany jest w jednym z zaproponowanych obszarów.

Wykładowcy:
prof. Stanisław Łabęcki - opiekun specjalności
prof. Sławomir Iwański
dr hab. Leokadia Bartoszko, prof. AHE
mgr Miłosz Krajewski

Grafika artystyczna

Pracownia grafiki warsztatowej (artystycznej) jest oryginalną jednostką dydaktyczną, gdzie studenci mogą realizować zadania uwzględniające zjawisko korespondencji sztuk, łącząc doświadczenia klasyczne ze współczesnymi. Student poznaje nie tylko rzemiosło tradycyjnej pracy graficznej, ale także rozwija współistniejące z nim twórcze myślenie, wiedzę i zdolność podejmowania odpowiedzialnych decyzji intelektualnych.

Techniki realizowane w pracowni:

    wypukłodrukowe (drzeworyt, linoryt, papieroryt, ryt na pleksi),
    wklęsłodrukowe trawione i cięte (akwaforta, akwatinta, miedzioryt, sztych)
    mieszane, monotypowe łączone z fotografią, typografią, grafiką książkową, komiksem,
    grafika cyfrowa, z zastosowaniem komputera jako narzędzia przetwarzania i generowania projektów na wysokim poziomie ikonograficznym.

Kształcenie na specjalności grafika artystyczna uwzględnia znaczenie grafiki jako techniki powielanej i jej związki z drukiem, książką oraz innymi sposobami rozpowszechniania obrazu i informacji.. W proce nauczania student realizuje autorski program, który uwzględnia kreatywne myślenie, szeroką gamę rozwiązań wizualnych i idee otwartego dzieła. Absolwent tej specjalności może pracować jako grafik w wydawnictwach, agencjach reklamowych, multimedialnych, w  działach kreatywnych prezentując umiejętności warsztatowe oraz odpowiadając za wysoki poziom artystyczny tworzonej grafiki.

Wykładowcy:

    prof. Andrzej Bartczak - opiekun specjalności
    dr Elżbieta Dul-Ledwosińska
    mgr Wojciech Pilarski

Druk wypukły
Druk wklęsły
Techniki mieszane
Grafika cyfrowa
Ilustracja

Opłaty: 

Nie pobieramy wpisowego: 0 zł!

Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Czesne miesięczne / płatne przez 12 miesięcy w roku: 540 zł

Czesne miesięczne od II roku studiów: 780 zł

Wydanie legitymacji elektronicznej: 22 zł

FAQ