Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Grafika

Zapisz się

570,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Specjalności

Projektowanie graficzne i fotografia

W specjalistycznym kształceniu student zapoznaje się z warsztatem grafika-projektanta poprzez realizację konkretnych projektów. Poznaje miary, formaty, gramatykę wizualną, środki wyrazu, zasady kompozycji, typografii, prawidła geometrii; poznaje zagadnienia z zakresu psychofizjologii widzenia, percepcji komunikatu wizualnego, etc. Studia przygotowują przyszłych grafików zarówno do kreatywnego i kompleksowego podejmowania problemów projektowych na stanowiskach samodzielnych projektantów, jak również do pracy w zespole kreatywnym. Absolwenci specjalności nie tylko doskonale sprawdzają się na współczesnym rynku reklamy ale także biorą udział w prestiżowych wystawach.
Studia na specjalności projektowanie graficzne i fotografia przygotują Cię do pracy w agencjach reklamowych, działach marketingu i reklamy, studiach graficznych, do działań w świecie mediów (prasa, film), w usługach reklamowych dla obszaru techniczno-naukowego (medycyna, laboratoria) oraz przemysłu turystycznego. Nauczymy Cię również, jak zaprojektować własne przedsięwzięcie.

- zdobędziesz umiejętności praktyczne: przygotowanie zdjęć do serwisów internetowych i mediów socjalnych, przygotowanie zdjęć i wideo na potrzeby reklamy, fotografia w studiu, reprodukcja, dobór techniki fotografii do tematu zdjęcia, podstawy montażu i efektów specjalnych, dokumentacja fotograficzna planu filmowego.
- poznasz techniki fotografii, narzędzia/aparaty/oświetlenie dedykowane do fotografii studyjnej, produktowej i dokumentalnej, programy do obróbki obrazu fotograficznego.

Kreowanie własnej, autorskiej wypowiedzi artystycznej przy pomocy warsztatu fotograficznego to nadrzędny cel zwieńczający proces dydaktyczny na specjalności projektowanie graficzne i fotografia.

Korzystając umiejętnie i świadomie z tego medium, jesteśmy w stanie wykluczyć absorbujące i czasochłonne procesy realizacyjne towarzyszące typowo manualnym warsztatom plastycznym, co w wypadku FOTOGRAFII pozwala w większym zakresie uruchamiać wyobraźnię i więcej czasu poświęcać na twórcze spekulacje intelektualne, a zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne mogą w rezultacie zaowocować podjęciem własnej działalności zawodowej.

Aby jak najpełniej wykorzystać potencjał zaklęty w fotografii, AHE wciąż poszerza możliwości sprzętowe, obiektowe i kadrowe.

Przenieśliśmy pracownię fotograficzną do budynku K przy ul. Sterlinga w nowe, lepiej przystosowane do tego celu miejsce. Jest tam wydzielona przestrzeń na atelier, salę wykładową i ciemnię fotograficzną z możliwością urządzenia w przyległym holu galerii do eksponowania bieżących osiągnięć studentów.

Przedmioty:

- Projektowanie komunikatu wizualnego
- Projektowanie systemów identyfikacji graficznej
- Projektowanie wydawnictw i typografii
- Projektowanie grafiki multimedialnej
- Fotografia artystyczna
- Fotografia użytkowa

Dyplom w specjalności projektowanie graficzne i fotografia realizowany jest w jednym z zaproponowanych obszarów.

Wykładowcy:
prof. Stanisław Łabęcki - opiekun specjalności
prof. Sławomir Iwański
dr hab. Leokadia Bartoszko, prof. AHE
mgr Miłosz Krajewski

Stymulowanie ewolucji artysty

Specjalność przygotowuje artystów do takich działań artystycznych, które skutkują rozwojem kompetencji podmiotowych oraz osobowości artysty. Jest to unikalna specjalność ukierunkowana na przygotowanie do rozumienia sfery sztuki najnowszej, działania w jej obszarze, jak i rozumienia rozwoju człowieka. Dzięki specjalnemu programowi edukacji artysta studiujący tę specjalność uczy się nie tylko tworzenia dzieła sztuki, ale także rozwijania posiadanego potencjału osobowościowego. W toku programu kształcenia wykonywane przez studenta prace prowadzą do tworzenia dzieł sztuki. Stymuluje to proces jego podmiotowej ewolucji. W miarę pracy artystycznej zwiększa on posiadany potencjał sprawczy. Umiejętność stymulowania własnego rozwoju jest kompetencją, którą może być zainteresowanych wielu ludzi, niekoniecznie związanych z zawodem artysty.

Absolwent tej specjalności będzie potrafił stworzyć dzieła i efektywnie umieścić je na rynku sztuki. W ten sposób jego dzieła będą mogły służyć rozwojowi dziedziny, w której będzie aktywny. Tym samym uzyska godną gratyfikację za swoją twórczą, unikatową pracę. Ponadto będzie umiał stymulować proces własnej ewolucji, czyli rozwijania siebie w kierunku poszerzenia własnego potencjału sprawczego.

Dotychczasowe doświadczenia kierunku grafika w AHE w Łodzi potwierdzają, że możliwe jest osiągnięcie tak ambitnych celów, jak opisane wyżej. Koncepcja kształcenia na naszych studiach zapewnia ponadprzeciętne sukcesy studentów, absolwentów i dydaktyków.

Trzech wykładowców na Wydziale Artystycznym AHE w Łodzi zostało uhonorowanych prestiżowymi medalami Gloria Artis.

Są to:

  • prof. Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka,
  • prof. Elżbieta Dul-Ledwosińska,
  • dr Alexandr Azarkevitch.

Jeśli jesteś ciekawy świata i chcesz dołączyć do grona ambitnych indywidualności, zapraszamy do studiowania wyjątkowej specjalności Stymulowanie ewolucji artysty na kierunku grafika.

Wybrane przedmioty:
1. Pracownia: Struktury wizualne – poziom III i IV, prof. dr hab. Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka
2. Techniki cyfrowe – poziom III i IV, dr hab. Aleksandra Chrapowicka
3. Artystyczne wykorzystanie mediów społecznościowych, mgr Marek Zygmunt
4. Fotografia progresywna, dr Borys Makary
5. Projektowanie produktu rynkowego, prof. dr Makary Krzysztof Stasiak
6. Projektowanie własnego przedsięwzięcia artystycznego, prof. Zbigniew Dudek

Praca dyplomowa – student wybiera opiekuna pracy dyplomowej spośród kadry uczącej na kierunku grafika na poziomie studiów magisterskich.

Opiekun specjalność: dr Krzysztof Jurecki

Kadra: 

prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska - dziekan kierunku Grafika on-line
mgr. Małgorzata Kosiec - prodziekan kierunku Grafika on-line

Opłaty: 

Nie pobieramy wpisowego: 0 zł!

Czesne miesięczne:570 zł
Czesne miesięczne od II roku studiów:820 zł
Opłata rekrutacyjna:85 zł
Wydanie legitymacji elektronicznej:22 zł

 

FAQ