Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platformazdalnego nauczania

Wirtualnypokój studenta

Pedagogika

Zapisz się

430 zł/miesiąc

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Mocne strony kierunku: 

Uniwersalne korzyści ze studiów pedagogicznych

Studia licencjackie na kierunku pedagogika oferują szerokie możliwości zdobycia wiedzy z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Studenci mają okazję poznać metody pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, co stanowi solidną podstawę do pracy w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjnych czy resocjalizacyjnych.

Absolwenci studiów pedagogicznych zdobywają tytuł licencjata, co daje im możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia. Czas trwania studiów licencjackich wynosi zazwyczaj trzy lata, a ich ukończenie pozwala na podjęcia pracy w zawodach związanych z edukacją, wychowaniem czy opieką. W programie studiów uwzględniono zajęcia z zakresu nauk humanistycznych, psychologicznych oraz dydaktycznych, co pozwala na wszechstronne przygotowanie do pracy w różnych obszarach.

Podczas studiów studenci uczą się języka obcego, co jest niezbędne w nowoczesnym świecie zawodowym. Program obejmuje także przedmioty ukierunkowane na rozwój kreatywności, diagnozowania problemów wychowawczych oraz budowania relacji w grupach. Wiedzę z zakresu nauk pedagogicznych można łączyć z praktyką, co daje możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego.

Specjalności

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią

Studia na specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią łączą tradycyjne nauczanie z zakresu nauk pedagogicznych z praktycznym przygotowaniem do pracy w placówkach opiekuńczych. W programie studiów przewidziano przedmioty ukierunkowane na rozwój umiejętności takich jak diagnozowanie, planowanie oddziaływań wychowawczych i korekcyjnych oraz praca w sytuacjach trudnych. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy w instytucjach wychowawczych, domach dziecka czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Program studiów obejmuje zajęcia z zakresu nauk społecznych, psychologicznych i pedagogicznych, co pozwala na poznanie metod pracy zarówno w placówkach opiekuńczych, jak i wychowawczych. Duży nacisk kładziony jest na naukę umiejętności diagnozowania sytuacji problemowych oraz kształtowania relacji w grupach dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć studenci mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu arteterapii, czyli wykorzystania sztuki w procesie wspierania rozwoju dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W ramach praktyk poznają specyfikę pracy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz instytucjach zajmujących się profilaktyką społeczną.
Studia pedagogiczne na tej specjalności oferują także możliwość zdobycia tytułu licencjata w dziedzinie pedagogiki, co otwiera drogę do dalszego kształcenia i specjalizacji. Siedziba uczelni oferuje nowoczesne warunki dydaktyczne, pozwalając studentom na praktyczne doskonalenie swoich umiejętności.

Coaching

Specjalność coaching skierowana jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu coachingu i poradnictwa. W trakcie programu studenci zapoznają się z metodami pracy wspierającymi rozwój osobisty i zawodowy. Uczestnicy nauczą się, jak wykorzystać coaching w procesie kształtowania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz wspierania kreatywności i samodzielności w grupach młodzieży i dorosłych.

W programie studiów uwzględniono przedmioty z zakresu psychologii, etyki, dydaktyki oraz metod pracy diagnostyczno-terapeutycznej. Absolwenci tej specjalności mogą podjąć pracę jako coachowie w instytucjach zajmujących się wspieraniem rozwoju zawodowego i osobistego, a także w instytucjach wychowawczych i poradniach. Wiedzę z zakresu coachingu mogą również wykorzystać w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych oraz szkoleń dla osób dorosłych.

Specjalność ta pozwala także na poznanie różnych rodzajów coachingu, co umożliwia absolwentom wybór ścieżki zawodowej zgodnej z ich zainteresowaniami. Dużą wagę przykłada się do nauki praktycznego zastosowania teorii oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z podopiecznym. Absolwenci otrzymują wykształcenie, które umożliwia podjęcie pracy w różnych sektorach, takich jak edukacja czy poradnictwo psychologiczne.

Pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika resocjalizacyjna to kierunek, który przygotowuje studentów do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie. W ramach tej specjalności studenci poznają metody pracy resocjalizacyjnej z młodzieżą i dorosłymi, którzy wymagają wsparcia w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Program studiów obejmuje naukę teorii wychowania, psychologii oraz podstaw prawa i etyki, co pozwala na wszechstronne przygotowanie do pracy pedagoga resocjalizacyjnego.

Studenci zdobywają umiejętności planowania i realizowania działań wychowawczych oraz terapeutycznych w instytucjach wychowawczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Poznają sposoby wspierania osób niedostosowanych społecznie w procesie ich readaptacji oraz rozwijają umiejętności niezbędne w pracy w domach dziecka czy ośrodkach wychowawczych.

Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w placówkach resocjalizacyjnych, instytucjach zajmujących się poradnictwem oraz profilaktyką społeczną. Mogą podjąć pracę jako wychowawcy, pedagodzy czy opiekunowie w ośrodkach dla młodzieży, osób dorosłych oraz rodzin.

Kadra: 

dr Magdalena Archacka - dziekan kierunku Pedagogika on-line
dr Anna Breś - prodziekan kierunku Pedagogika on-line
dr hab. prof. Helena Marzec
dr Janusz Tomiło
dr Agnieszka Leszcz-Krysiak
dr Anna Breś
dr Magdalena Archacka
dr Paweł Witek
dr Kamila Lasocińska
dr Kamila Witerska
dr Mirosław Mielczarek
dr Daria Modrzejewska

Przedmioty: 

Wykaz przedmiotów na kierunku Pedagogika:

Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania
Działania twórcze
Edukacja zdrowotna i ekologiczna
Etyka
Filozofia człowieka
Historia wychowania
Język obcy
Kwestie społeczne w pedagogice
Metody badań pedagogicznych
Metodyczne aspekty wychowania
Patologie społeczne
Pedagogika pracy z elementami bezpieczeństwa i higieny pracy
Pedagogika społeczna
Podstawy filozofii
Podstawy metodyki opiekuńczo-wychowawczej
Pojęcia i systemy pedagogiczne
Praca dyplomowa
Profilaktyka społeczna
Projekt przedsięwzięcia edukacyjnego
Przedmioty specjalizacyjne
Przedmioty specjalizacyjne
Psychologia ogólna
Psychologia rozwojowa
Psychologia wychowawcza
Seminarium dyplomowe
Socjologia ogólna
Socjologia wychowania
Technologie informacyjne/li>
Teoretyczne podstawy kształcenia
Teoretyczne podstawy wychowania
Teoretyczne podstawy wychowania
Współczesne kierunki wychowania
WUP-integracja i komunikacja
Opłaty: 

Nie pobieramy wpisowego: 0 zł!

Czesne miesięczne od:430 zł
Opłata rekrutacyjna:85 zł
Wydanie legitymacji elektronicznej:22 zł

 

FAQ