Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Dr inż. Mateusz Ćwikła

Dziekan kierunku turystyka i rekreacja

Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, studia podyplomowe na Wydziale Budownictwa i Architektury, studia magisterskie i licencjackie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia inżynierskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

W okresie studiów prowadził kilka kół naukowych i organizacji studenckich, aktywnie angażując się w działalność naukową i społeczną, za co otrzymał kilkanaście indywidualnych nagród i wyróżnień. W 2012 r. uzyskał tytuł Najlepszego Studenta RP Primus Inter Pares oraz został laureatem branżowym w konkursie na Najlepszego Studenta RP Studencki Nobel. Dodatkowo był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso oraz Fundacji im. Agi Skrobackiej Wiatr w Żagle.

Autor 3 monografii naukowych oraz 18 oryginalnych recenzowanych publikacji z zakresu ochrony środowiska i ekologii, turystyki, energetyki, przemysłu oraz geografii społeczno-ekonomicznej. Wziął udział w 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, wygłaszając na nich referaty w formie prezentacji multimedialnych.

Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z jednostkami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi oraz międzynarodową korporacją. Prowadzi również własną działalność gospodarczą, która zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie ochrony środowiska oraz konsultingiem środowiskowym firm i instytucji.

W swojej pracy docenia... takie wartości jak szczerość, determinacja i poświęcenie. Uważam, że jeżeli w życiu zawodowym towarzyszy nam pasja do tego co robimy, wówczas czerpiemy z tego radość życia i praca staje się efektywniejsza.

Studenci uczą mnie... tego, że każdy z nas jest inny i podąża swoją drogą.

Kreatywność oznacza... sztukę poszukiwania nieszablonowych rozwiązań i wdrażania ich w życie.

Przyszłość nauczania to... wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze kształcenia i prowadzenie praktycznych przedmiotów, które będą użyteczne w życiu codziennym.

Najlepiej… mieć określone plany życiowe i wytrwale dążyć do ich realizacji. Kierując się tymi zasadami możemy być pewni, że nawet w obliczu silnych przeciwności uda nam się osiągnąć sukces.

FAQ