Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Studia podyplomowe - Neurologopedia ogólna i dziecięca

Zapisz się

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Adresaci

Studia podyplomowe Neurologopedia ogólna i dziecięca dedykowane są absolwentom kierunku logopedia ogólna oraz praktykującym już logopedom, którzy chcą  poszerzyć wiedzę i opanować umiejętność z zakresu neurologopedii klinicznej. Absolwenci studiów podyplomowych Neurologopedia ogólna i dziecięca wzbogacą swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe niezbędne w pracy z pacjentem z afazją, afazją postępującą, dysartrią i dysfonią neurogenną i opóźnionym rozwojem mowy.

Cel

Celem studiów podyplomowych w zakresie Neurologopedii ogólnej i dziecięcej jest poszerzenie i ugruntowanie teoretycznej wiedzy dotyczącej zaburzeń mowy o  etiologii neurologicznej oraz wyposażenie słuchacza w praktyczne umiejętności  niezbędne do poprowadzenia samodzielnej praktyki w tym zakresie.

Korzyści

Dzięki kooperacji z Pabianickim Centrum Medycznym studia podyplomowe Neurologopedia ogólna i dziecięca mają bardzo praktyczny charakter.  Aż 217 h zajęć poświęcone jest stażowi dzięki czemu nasi słuchacze oprócz wiedzy teoretycznej zdobędą tak ważną praktykę.

Neurologopedia jest nadal specjalnością dość rzadką. Niewielu logopedów ma wystarczającą wiedzę, doświadczenie i odwagę do podjęcia pracy  z tego typu  pacjentami, niezależnie czy terapia dotyczy pacjentów dorosłych czy dzieci. Osoby, które chcą zmienić profil swojej dotychczasowej praktyki zawodowej muszą wyposażyć się  w odpowiedni warsztat, a proponowane studia podyplomowe to umożliwiają. Dzięki gruntownej wiedzy merytorycznej oraz licznym praktykom i ćwiczeniom klinicznym absolwent jest doskonale przygotowany do pracy jako specjalista afazjolog, a zapotrzebowanie jest duże. Oddziały i poradnie neurologiczne, udarowe i foniatryczne są zobowiązane do zatrudnienia tak uprofilowanych logopedów. Również specjalistyczne placówki  pediatryczne opiekujące się dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi muszą w swojej kadrze posiadać logopedów wysokiej klasy. Studia neurologopedyczne dają możliwość wykonywania wymagającej, ciekawej pracy, na którą jest duże zapotrzebowanie społeczne.

Czas trwania

406h  (189 h zajęć + 217 h stażu)  - 2 semestry

Metoda

Około 65% programu kształcenia odbywa się na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pozostałe 35% (4 zjazdy stacjonarne) zajęć prowadzone jest w formie stacjonarnej — zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Kadra: 

OPIEKUN MERYTORYCZNY:

dr n.med. Janusz Konopacki - koordynatorem i jednocześnie osobą odpowiedzialną za praktyczną realizację programu. dr n med. Janusz Konopacki jest  specjalistą neurologopedą, długoletni  klinicysta, pracownik naukowy kliniki Otolaryngologii, Foniatrii i Audiologii Dziecięcej oraz wykładowca  na kierunkach logopedii.  Program studiów z zakresu neurologopedii ogólnej i dziecięcej został przygotowany merytorycznie i organizacyjnie zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia dotyczącymi specjalizacji neurologopedycznej.

KADRA:

Wśród naszej kadry  m.in:

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Janiszewski - Absolwent Akademii Medycznej i Akademii  Muzycznej w Łodzi, doktorat z zakresu medycyny habilitacja z zakresu usprawniania medycznego. Autor licznych publikacji i prac badawczych z zakresu rehabilitacji, muzykoterapii i logo rytmiki.

Dr n. med. Janusz Konopacki - specjalista neurologopeda. wykładowca neurologopedii i propedeutyki logopedii na łódzkich uczelniach, autor skali oceny sprawności mowy ARZDS oraz publikacji  z zakresu logopedii.

Opłaty: 
  • Pełny koszt studiów to 4900 zł
  • Płatne w 8 ratach
  • Istnieje możliwość dokonania opłaty jednorazowo
  • Wystawiamy faktury VAT
FAQ