Adresaci
Studia podyplomowe Neurologopedia ogólna i dziecięca dedykowane są absolwentom kierunku logopedia ogólna oraz praktykującym już logopedom, którzy chcą poszerzyć wiedzę i opanować umiejętność z zakresu neurologopedii klinicznej. Absolwenci studiów podyplomowych Neurologopedia ogólna i dziecięca wzbogacą swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe niezbędne w pracy z pacjentem z afazją, afazją postępującą, dysartrią i dysfonią neurogenną i opóźnionym rozwojem mowy.
Cel
Celem studiów podyplomowych w zakresie Neurologopedii ogólnej i dziecięcej jest poszerzenie i ugruntowanie teoretycznej wiedzy dotyczącej zaburzeń mowy o etiologii neurologicznej oraz wyposażenie słuchacza w praktyczne umiejętności niezbędne do poprowadzenia samodzielnej praktyki w tym zakresie.
Korzyści
Dzięki kooperacji z Pabianickim Centrum Medycznym studia podyplomowe Neurologopedia ogólna i dziecięca mają bardzo praktyczny charakter. Aż 217 h zajęć poświęcone jest stażowi dzięki czemu nasi słuchacze oprócz wiedzy teoretycznej zdobędą tak ważną praktykę.
Neurologopedia jest nadal specjalnością dość rzadką. Niewielu logopedów ma wystarczającą wiedzę, doświadczenie i odwagę do podjęcia pracy z tego typu pacjentami, niezależnie czy terapia dotyczy pacjentów dorosłych czy dzieci. Osoby, które chcą zmienić profil swojej dotychczasowej praktyki zawodowej muszą wyposażyć się w odpowiedni warsztat, a proponowane studia podyplomowe to umożliwiają. Dzięki gruntownej wiedzy merytorycznej oraz licznym praktykom i ćwiczeniom klinicznym absolwent jest doskonale przygotowany do pracy jako specjalista afazjolog, a zapotrzebowanie jest duże. Oddziały i poradnie neurologiczne, udarowe i foniatryczne są zobowiązane do zatrudnienia tak uprofilowanych logopedów. Również specjalistyczne placówki pediatryczne opiekujące się dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi muszą w swojej kadrze posiadać logopedów wysokiej klasy. Studia neurologopedyczne dają możliwość wykonywania wymagającej, ciekawej pracy, na którą jest duże zapotrzebowanie społeczne.
Czas trwania
406h (189 h zajęć + 217 h stażu) - 2 semestry
Metoda
Około 65% programu kształcenia odbywa się na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pozostałe 35% (4 zjazdy stacjonarne) zajęć prowadzone jest w formie stacjonarnej — zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.