Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Studia podyplomowe - Choreografia w specjalności taniec ludowy

Zapisz się

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

CEL STUDIÓW
Przygotowanie kadry kształcącej tancerzy ludowych oraz choreografów zespołów ludowych.

Choreografia w specjalności taniec ludowy to pierwszy i jedyny w Polsce kierunek stworzony z myślą o osobach, które chciałyby nie tylko zdobyć kwalifikacje do prowadzenia zespołów folklorystycznych, zespołów Pieśni i Tańca, zajęć z tańca ludowego, ale także nauczyć się tworzenia układów, choreografii i widowisk opartych na polskim folklorze tanecznym, tanecznej kulturze narodowej oraz polskiej obrzędowości. Dzięki zatrudnionej u nas specjalistycznej kadrze renomowanych wykładowców oraz siatce specjalnie dobranych przedmiotów dydaktycznych, tylko u nas można zdobyć skondensowaną, wiedzę merytoryczną, a także umiejętności praktyczne  pozwalające na tworzenie choreografii ludowych w trzech stylach opracowań, zgodnie z profesjonalnymi zasadami kompozycji tańca oraz w taki sposób, który pozwala świadomie poruszać się w tematyce folkloru, czerpiąc z jego źródeł, zgodnie ze stylem i kierunkiem każdego regionu. Tworzenie choreografii w specyfice tańca ludowego łączy się z koniecznością posiadania wiedzy z zakresu folkloru ale także umiejętności pedagogicznych pozwalających na kreatywną i konstruktywną pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zespołach tańca ludowego, w szkołach, na kursach i warsztatach. Te wszystkie umiejętności jak i nowe, twórcze spojrzenie na folklor można dostać na naszych studiach podyplomowych. Jeśli taniec ludowy jest twoją pasją, jeśli spędziłeś w zespole tańca wiele lat i chciałbyś te lata pracy ukoronować poszerzeniem wiedzy i dyplomem ukończenia uczelni wyższej, nasze studia dają tę jedyną, niepowtarzalną możliwość. Zajęcia praktyczne obejmują różne techniki taneczne, tańce narodowe, natomiast wiedzę teoretyczną można zgłębiać na wykładach on-line. Proponowana przez nas formuła łączy tradycję i nowatorskie, rozwojowe podejście do twórczości dotyczącej tańca ludowego.

ADRESACI
Instruktorzy pracujący w zespołach ludowych, nauczyciele szkół baletowych i ognisk, instruktorzy i nauczyciele innych stylów tańca, tancerze którzy chcą podjąć się nowej specjalizacji jaką jest taniec ludowy.

W PROGRAMIE
W programie studiów znajdują się następujące przedmioty : Polskie tańce narodowe, zasady kompozycji tańca i  zagadnienia choreograficzne, Zagadnienia teoretyczne polskiego folkloru  tanecznego  i dziejów polskich tańców narodowych, zagadnienia polskiej muzyki ludowej, etnografia polski, podstawy tańca klasycznego, podstawy pedagogiki i psychologii, historia polskich zespołów ludowych, emisja głosu, zasady charakteryzacji i estetyki scenicznej, metodyka prowadzenia zespołów ludowych, seminarium pracy dyplomowej.

CZAS TRWANIA
2 semestry

Mocne strony kierunku: 

Po ukończeniu kierunku absolwent będzie potrafił zatańczyć i przekazać umiejętności z zakresu polskich tańców narodowych, będzie znał podstawowe zasady kompozycji tańca i umiał je zastosować podczas tworzenia choreografii i opracowań tańca ludowego. Dzięki poznaniu zagadnień z zakresu polskiego folkloru tanecznego i muzycznego, będzie umiał poruszać się w tej dziedzinie czerpiąc inspirację z polskiej obrzędowości i obyczajowości do tworzenia spektakli, widowisk i programów artystycznych z tańca ludowego. Dzięki wiedzy etnograficznej i nauczeniu się zasad charakteryzacji i estetyki scenicznej, będzie potrafił nadać walory estetyczne tworzonym przez siebie widowiskom. Poznając podstawy psychologii oraz pedagogiki, a także zagadnienia metodyki pracy z zespołami ludowymi będzie potrafił pracować z zespołem w sposób świadomy i metodyczny. Absolwent stanie się specjalistą w pracy zespołami pieśni i tańca, twórcą czerpiącym inspirację z polskiej kultury ludowej w sposób świadomy, kreatywny i twórczy .

Opłaty: 
  • Pełny koszt studiów to 4500 zł
  • Płatne w 8 ratach
  • Istnieje możliwość dokonania opłaty jednorazowo
  • Wystawiamy faktury VAT
FAQ