Ta strona wykorzystuje informacje zapisane za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych, w celu dostosowania strony do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Przejdź do strony polityka prywatności.

Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Studia Podyplomowe - Zarządzanie Publiczne przy Procesach Migracji Międzynarodowych

Zapisz się

425,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Dyplom: 
Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Adresaci

Studia dedykowane są w szczególności funkcjonariuszom Policji, straży miejskich, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej, służb specjalnych i innych służb mundurowych. Adresatami studiów są również pracownicy administracji rządowej i samorządowej oraz działacze organizacji pozarządowych, którzy w ramach swoich obowiązków służbowych czy zawodowych zajmują się zjawiskiem migracji, w szczególności dokonują obsługi cudzoziemców i repatriantów. Studia są kierowane do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie umiejętności praktycznych i wiedzy na temat procesów migracyjnych oraz prawa migracyjnego, jak również do osób planujących zatrudnienie w instytucjach zajmujących się migrantami i repatriantami oraz Polakami zamieszkującymi poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.

Cel

Zjawisko przyjazdu i osiedlania się repatriantów, emigrantów ekonomicznych i uchodźców z państw trzecich na terytorium Polski jest zjawiskiem narastającym i aktualnym. Z procesem tym mogą się wiązać określone zagrożenia dla wydolności organizacyjnej struktur państwa, jak również dla bezpieczeństwa wewnętrznego. Niezbędne jest by osoby obsługujące cudzoziemców i repatriantów a także osoby zajmujące się szeroko rozumianym bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym posiadły odpowiedni zasób wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw prawnych, zarządzania i organizacji procesami przyjęcia, pobytu i integracji migrantów. Celem studiów jest nabycie przez słuchaczy wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko pojmowanego zjawiska migracji z państw trzecich na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej. Głównym celem zajęć jest nabycie przez studentów wiadomości z zakresu prawa migracyjnego obejmującego międzynarodowe, unijne i krajowe prawo migracyjne, a także zdobycie przez nich praktycznych umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej oraz sposobów rozwiązywania konfliktów.

Czas trwania

2 semestry, 200 godzin

Metoda

Około 75% programu kształcenia odbywa się na platformie e-learningowej Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pozostałe 25% (4 zjazdy stacjonarne) zajęć prowadzone jest w formie stacjonarnej — zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Opłaty: 
  • Czesne miesięczne (płatne przez 8 miesięcy w roku): 425 zł
  • Pełny koszt studiów to 3400 zł
  • Istnieje możliwość dokonania opłaty jednorazowo
  • Wystawiamy faktury VAT

 

FAQ