Facebook - Polski Uniwersytet Wirtualny
Centrum Pomocy

Zmarł prof. dr hab. Józef Penc

Z wielkim żalem informujemy, że zmarł prof. dr hab. Józef Penc – wybitny naukowiec i wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi związany był od 1.03.2014 r. Prowadził zajęcia dla studentów między innymi takich kierunków, jak: ekonomia, zarządzanie i politologia. Chętnie angażował się w inicjatywy wydawnicze i konferencyjne. Wcześniej przez wiele lat był nauczycielem i wykładowcą m.in. Politechniki Łódzkiej, a także członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.

Zainteresowania naukowe i badawcze Profesora obejmowały takie dziedziny, jak: polityka społeczna, ekonomika pracy, zarządzanie, marketing, innowatyka, ekologia i ergonomia. Był organizatorem i uczestnikiem licznych konferencji naukowych poświęconych aktualnym problemom zarządzania. Autor ponad 40 książek i ponad 500 artykułów publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Uroczystość pogrzebowa Profesora Józefa Penca odbędzie się 23 marca 2017 r. o godz. 11.10 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Anny, przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Kategorie: